• |
ide | kryesore

Ndahet nga jeta artistja nga Kosova

Është ndarë sot nga jeta këngëtarja e njohur kosovare Shahindere Bërlajolli Stafai. Lajmin e dha këngëtarja Besiana Mehmeti me anë …

Ndahet nga jeta reperi amerikan

Ka vdekur reperi Fred Godson. Reperi Fred Godson ka vdekur nga komplikimet e koronavirusit,  sipas personave shumë të afërt të …

Ndahet nga jeta Rikard Ljarja

Mbrëmjen e djeshme është ndarë nga jeta në moshën 77-vjeçare aktori dhe regjisori i njohur Rikard Ljarja. Mësohet se Ljarja …

Ndahet nga jeta Brian Dennehy

Ka ndërruar jetë në moshën 81 vjeçare aktori veteran Brian Dennehy. Lajmin e hidhur e dha vajza e tij Elizabeth e …

Ndahet nga jeta Kirk Douglas

Ditën e djeshme, legjenda e Hollivudit Kirk  Douglas mbylli sytë për gjithmonë. Ai vitin e kaluar festoi 103 vjetorin e tij …