• |
ide | kryesore

Ndahet nga jeta aktori turk

Aktori dhe muzikanti i njohur turk Recep Aktug ndërroi jetë ditën e djeshme në moshën 65 vjeçare si pasojë e një …

Ndahet nga jeta Sue Lyon

Ka ndërruar jetë në moshën 73 vjeçare aktorja e njohur amerikane Sue Lyon, e cila u bë e njohur mbi …

Ndahet nga jeta Marie Fredriksson

Ditën e sotme është ndarë nga jeta këngëtarja e grupit të njohur të viteve ’90 ‘Roxette’, Marie Fredriksson. Këngëtarja kishte …

Ndahet nga jeta aktori shqiptar

Kinematografia dhe arti shqiptar humbën ish-aktorin Shkëlqim Zani. ‘’Coli’’ i filmografisë shqiptare u nda nga jeta pas një infarkti të …