• |
ide | kryesore

The Independent: 13 shtetet ku ekzekutoheni nëse jeni ateistë

Stil

“The Independnet” ka publikuar një listë me 13 vende ku ateizmi konsiderohet një krim i rëndë dhe dënimet variojnë deri në ekzekutime.


Më poshtë ju radhisim këto vende, ku duhet të keni kujdes kur shkelni pasi nëse deklaroni se jeni i pafe, mund të ndëshkoheni.Afganistan

Iran

Malajzia

Maldive

Mauritania

Nigeria

Pakistani

Katari

Arabia Saudite

Somalia

Sudani

Emiratet e Bashkuara Arabe

JemenLini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *