• |
ide | kryesore

Hoteli i parë në hapësirë

F1, Stil

Ju kishte shkuar mendja që të shkoni për pushime në hapësirë dhe për më tepër të shijoni orbitën në një hotel luksi.

Kjo do të jetë e mundur jo shumë larg por në vitin 2021.


Shoqëria Houston në SHBA ka vënë në shërbim stacionin e saj për të pritur 4 udhëtarë dhe dy pjesëtarë të ekuipazhit për një udhëtim 12 ditor rreth 320 km larg Tokës.

Kostoja e pushimeve rreth 791.666 dollarë nata.‘Duam të dërgojmë njeëz në hapësirë sepse është kufiri final i civilizimit tonë’ u shpreh themeluesi i shoqërisë Frank Bunger.

Me siguri do të jetë një eksperiencë e magjishme do të duket vetja si tek filmi Star Trek.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.