• |
ide | kryesore

Serena Williams shpërndan një mesazh të veçantë për mamatë

Paparazzi, Slider

Gjatë renditjes së tenisit numër 1 në botë, Serena humbi titullin lakmues pas lindjes së fëmijës shtatorin e kaluar. Pas Open French Open të martën, ku ajo fitoi ndeshjen e saj të parë që kur u bë mama, duket se ka nisur të ketë sërish dëshirë t’i futet seriozisht fitoreve të ardhshme.


“Si një lojtare e tenisit dhe si më e mira në botë,” reflekton Serena, “ju them se duhet të keni atë disiplinën e “çmendur” të rutinës nëse doni të jeni dikushi në këtë sport. Por, kur u bëra nënë, ajo ishte e pamundur” – ka përfunduar ajo.Kampionia 23-vjeçare e Grand-Slam pranon se prioritetet e saj kanë ndryshuar, por përpjekja e saj për të arritur sukses nuk ka ndaluar.Siç thotë ajo, “Në një mënyrë të çuditshme, unë ende dua të jem më e mirë në atë që bëj, qoftë modë apo tenis. Fakti që jam mami, s’duhet të më kufizojë të prek ëndrrat apo jo?” – është shprehur ajo. Mesazhi i saj për të gjitha gratë që janë bërë mami, është shpërndarë shpejt në rrjete sociale duke e falenderuar për fjalët që i bëjnë të gjitha vajzat e gratë të kenë më shumë besim tek vetja.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu