• |
ide | kryesore

Bebe Rexha, thyen rekordin në Billboard

Paparazzi, Slider

‘Meant to Be’ e Bebe Rexhës ka shënuar historinë.


Projekti i saj në bashkëpunim me Florida Georgia Line ka arritur diçka të rrallë në industrinë e muzikës.Përveçse ka arritur brenda një viti mbi 610 milionë klikime në YouTube, ‘Meant to Be’ kryeson listën e këngëve më të dëgjuara County në Billboard Hot 100.Kënga nuk ka rënë asnjëherë nga kategoria dhe qëndron prej 1 viti në vend të parë.Billboard njofton se ‘Meant to Be’ është kënga e vetme që ka arritur këtë gjë dhe ndër të paktat në këtë dekadë që qëndron kaq gjatë në krye të listës.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *