• |
ide | kryesore

FOTO/ Aktorja e filmave porno: Më ka “përdhunuar” Matteo Salvini

Stil

“Jam përdhunuar nga Salvini”. Është kjo fraza shokuese e postuar qartë nga pornostarja italiane Valentina Nappi në Instagram.


Asnjë rast i ri i ngacmimeve seksuale për t’u futur në listën e skandalit #metoo. Nappi i referohet përdhunimit “kulturor”, me një koment të gjatë dhe të hollësishëm. Por është e qartë se postimi, kaq provokues, ka ngjallur shumë polemika.


Për syrin më të kujdesshëm, që fjalia të mos merrej fjalë për fjalë siç është shkruar, duhet të kishte qenë e qartë menjëherë për shkak të thonjëzave ku është futur fjala “përdhunuar”. Por është e qartë se impakti i parë mbetet i fortë dhe për shumë njerëz e pavend.

Megjithatë Nappi, duke iu referuar zëvendës-kryeministrit, flet madje për “zgjedhje të pranuara (të cilat janë gjithashtu) zgjedhje të sajat konkrete”. “Përdhunimi” i Salvinit do të konsistonte në “rehabilitimin e kulturës më të keqe nacionaliste të identitetit, që përfaqësohej nga triada Zoti-Atdheu-Familja”.

Postimi i Nappit, i pranueshëm ose jo në përmbajtjen e tij, është jashtëzakonisht serioz dhe politik, në shfaqjen e vullnetit të saj për të “jetuar në një vend ateist, multietnik, me një identitet kulturor që ka rrënjët e tij në iluminizëm dhe në marksizmin më të ndritshëm dhe që zhvillon këto të fundit në kulmin e modernizmit bashkëkohor”.

Ylli i pornografisë denoncon “gjuhën e vrazhdë, mënyrat e nxituara dhe tonet në kufijtë e dhunës”, që sipas saj të çojnë në “një kulture fisnore që prodhon dhunë kundër të ndryshmes”.

Image result for valentina nappi Image result for valentina nappi Image result for valentina nappi Image result for valentina nappi Image result for valentina nappi Image result for valentina nappi Image result for valentina nappi

5 Comments

  1. Përshëndetje, miq të lumtur të vitit të ri, ky është viti i dëshmisë sime. Mrekullia po ndodh akoma, ju lutem lexoni dëshminë time të mrekullueshme. Unë nuk mund as të shpjegoj se si ndodhi gjithçka, ajo punon si një premtim i Drigbinovia, njeriu i madh që Perëndia ka përdorur për të sjellë dashurinë e vërtetë të martesës sime me magjinë e tij. Burri im nënshkruan një letër Divorci gjashtë vjet më parë pasi një mik vizitoi shtëpinë tonë. Ne jetojmë në Maryland SHBA, për më shumë se gjashtë vjet, kemi pasur dy fëmijë së bashku, për hir të dy bijve të mi, sakrifikoj gjithçka për të bërë punën time martesore, pas disa muajsh burri im ndalet duke bërë gjëra ashtu siç përdor dhe kur unë përpiquni t’i thoni atij që ne përfundojmë të luftojmë, një ditë, burri im më shikoi në sy dhe tha se ishte mbi ne mes nesh. Unë isha aq i habitur kështu që unë e pyes atë se çfarë kam bërë gabim, por ai krah, ai donte një jetë të re. Unë e dua aq shumë njeriun tim sa që nuk mund të jetoj një ditë pa atë nga ana ime dhe fëmijët e mi mund të jetojnë me atje më larg. Burri im u largua nga shtëpia për katër muaj. nuk ka telefonata apo mesazhe me tekst nga ai. Unë isha aq i shqetësuar dhe bërtita gjithë ditën dhe natën në pllakë Një ditë, ai u kthye në shtëpi i dehur me disa Dokumente me të unë përpiqem të flas me të, por ai ra në gjumë, kështu që kur ai ishte në gjumë unë të hedh një vështrim në Dokumentet Unë isha aq e befasuar për të parë letrat e divorcit, prandaj lexova letrën e Divorcit dhe u trondita aq shumë sa e shihja emrin tim në Dokument. Të nesërmen unë i pyes se çfarë është kuptimi i kësaj, por ai ai dëshiron që një jetë të re të thërras një lutje për të ndaluar atë që bën. atë mëngjes një grua erdhi dhe tha se ajo është avokati i burrit tim. Unë e lola në, pastaj le të di se çfarë po ndodhte, dhe ajo anë unë duhet të merrni një avokat, por i lutem asaj se unë nuk kam para ose dikush që mund më ndihmoni. Unë jap shenjë letrën e shkurorëzimit dhe kjo ishte ajo, vitin e kaluar një shoqe e vjetër e mia më tha se ish burri im tani punonte pranë shtëpisë së saj dhe tani ka një grua të re me të, unë vendosa të shoh kush Ajo ishte. Unë kam qenë i tronditur për të parë të njëjtin avokat unë ndezur qarë.then anën e mikut tim ajo mund të më ndihmoni të rimarrë burri im përsëri ajo më tregoi për Doktor igbinovia se si ai ka ndihmuar në mënyrë të thotë njerëzit, kështu që unë dua në shtëpi dhe të lexoni në linjë blog rreth këshillimit / divorc, kam lexuar një dëshmi nga një grua me emrin Mary Michael si. Drigbinovia e ndihmoi që ta kthente martesën e saj, kurrë nuk besoja në magjinë magjike, por i vendosa ta provoja. Kështu i dërgova një mesazh në e-mail adderss [email protected], para dy orësh ai më përgjigjet, dhe i thashë të gjitha për problemin e martesës, ai më bëri një premtim për të më ndihmuar të kthehesha te burri im. Drigbinovia më udhëzoi dhe më tregoi se çfarë të bëja brenda këtyre shtatë ditëve drekë magjinë e dashurisë. Unë ndjek të gjitha udhëzimet dhe bëj atë që më kërkuat të bëja mirë. Vetëm tre ditë pasi magjia e dashurisë ishte drekë në ajër, burri më thirri me një numër të panjohur. U befasova aq shumë sa që burri im ende ka numrin tim të telefonit që të më kontaktojë në mënyrë kaq mirë. Në fillim burri im ishte i kujdesshëm dhe ndihej fajtor për të jetuar vetëm mua dhe fëmijët tanë për shumë muaj pa thënë asgjë, por burri im Raymond erdhi në kishë në kryq gjatë natës për të kërkuar falje. Unë jam shumë i lumtur që Fermishtja mbrapa tij, unë jam mirënjohës për atë që Drigbinovia më ndihmoi. Unë e rekomandoj shumë për këdo që ka një problem martesor ose partner. Kontaktoni atë sot për t’u kthyer shpejt në dashurinë tuaj të vërtetë.

  2. E paskan skemë të majtët. Sapo e merr pushtetin ndonjë i djathtë na dalin edhe prostitutat e përdhunuara.

  3. Pershendetje te gjitheve. Do të më pëlqente të ndaj me ju një dëshmi. disa muaj më parë, burri im më la për një zonjë tjetër. Unë e dua shumë dhe gjithçka që mund të mendoja ishte vetëvrasja. Provova disa mënyra, por asnjë nuk funksionoi. Vendosa të lexoj në internet dhe të lexoj për magji dhe magji. E provova, humba shumë para, por ishte i njëjti rezultat. Unë pothuajse hoqa dorë deri sa takova një magji Caster që më bindte për sukses dhe lexova komentet e njerëzve në faqen e tij të internetit. Isha skeptik kur kontaktova me të sepse humba shumë para. Me dy javë që hedh një magji, burri im u kthye në shtëpi tek unë … Tani njeriu im është shumë i shkathët dhe më do më shumë. Unë tani jam 2 muajshe shtatzënë dhe e lumtur që e kam rikthyer atë në jetën time. Unë do t’ju këshilloja të kontaktoni këtë enigmë të fuqishme magji, i cili më dha një shans të dytë për lumturi dhe dashuri, provova disa magji dhe asnjë nuk funksionoi. Nëse dikush mund t’ju ndihmojë të rikthejë dashurinë tuaj dhe t’ju udhëzojë në kërkimin e zgjidhjeve për jetën, ai është ai. Kontaktoni drejtpërdrejt në -Email- [email protected] …… Ju gjithashtu mund të Whatsapp atë në +2349083639501. Ji i bekuar.

  4. do të më pëlqente ta ndaj këtu dëshminë time. Emri im është Lizjana Cenaj Mjekaj Unë jam forma Lezh, Lezhë, jam martuar me burrin tim rreth dy vjet më parë fillojmë të kemi probleme në shtëpi, kur ai të ndalojë të flejë në të njëjtën shtrat, duke luftuar për gjëra të vogla ai gjithmonë vjen në shtëpi natën vonë, duke pirë shumë dhe duke fjetur me gra të tjera jashtë, kurrë nuk kam dashur asnjë burrë në jetën time përveç tij. ai është babai i fëmijës tim dhe unë nuk dua ta humb atë sepse ne kemi punuar kaq shumë së bashku për t’u bërë ato që jemi dhe kemi sot. Para disa javësh ai tani vendosi të jetojë mua dhe fëmijën, duke qenë një nënë beqare mund të jesh e vështirë ndonjëherë dhe kështu që nuk kam askënd t’i drejtohem dhe unë u bëra zemër e thyer.i thirra nënën time dhe t’i shpjegoja çdo gjë asaj, nëna ime më tha për Drigbinovia se si e ndihmoi të zgjidhte problemin mes saj dhe babait tim që isha i befasuar kjo sepse ata kanë qenë pa njëri-tjetrin për tre vjet e gjysmë dhe ishte si një mrekulli se si u kthyen tek njëri-tjetri. jam drejtuar në Drigbinovia dhe i shpjegoj gjithçka, kështu që ai më premton të mos shqetësohem se ai do të hedhë një magji dhe t’i bëjë gjërat të kthehen sesi ne ku aq shumë në dashuri përsëri dhe se ishte një tjetër frymë femër që po kontrollonte burri ai më tha që problemi im do të zgjidhet brenda dy ditëve nëse besoj se i thashë ok, kështu që ai hodhi një magji për mua dhe pas dy ditësh dashuria ime u kthye duke më kërkuar duke më falur ta falja tani jam shumë e lumtur. kështu që pse vendosa të ndaj përvojën time me secilin organ që ka problem të tillë kontaktoni Drigbinovia casterin e magjisë së shkëlqyer në adresën e tij të postës elektronike [[email protected]] dhe Via whatapp +2348144480786 faleminderit që ndani kohën tuaj me mua

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu