• |
ide | kryesore

Kryemadhi: Sot opozita i fiton zgjedhjet edhe me Ramën kryeministër

Lajme, Të fundit

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi duket se ka bërë një tërheqje nga deklaratat e saj kategorike të së shkuarës se opozita nuk hyn në zgjedhje me Ramën kryeministër. Mbrëmjen e së martës ajo tha në një intervistë në RTV Ora se sot opozita i fiton zgjedhjet edhe me Ramën kryeministër.

“Unë e kam thënë gjithmonë që ne fitojmë edhe në zgjedhje të pandershme me Edi Ramën – tha Kryemadhi që pyetjes se “opozita mund të shkojë në zgjedhje me Edi Ramën” iu përgjigj: “Kjo nuk është dëshira ime. Ky është një vendim që do ta marrim të gjithë si front opozitar.

Ajo që dua të them, e para janë standardet. Ti nuk mund të hysh në zgjedhje pa standarde, e para njëherë është populli vetë që nuk beson në një proces votimesh apo në një proces zgjedhor pa standarde.

Të parët janë qytetarët që thonë ne nuk bëhemi farsë e këtij procesi sepse po të pyesësh mamanë time thotë, unë nuk dua t’ja di fare se si do zgjidheni ju, me lista proporcionale apo me mazhoritar. Sepse në fund të ditës njerëzit mendojnë se beteja nuk bëhet për njerëzit, por për klasën politike” – tha Kryemadhi. ©LAPSI.al

20 Comments

  1. O kije 21-shit, per cfare zgjedhjesh flet ti dhe baftiar-allende? Kush do t’ju jape vota juve? Kush do te beje fushate dhe mbledhe vota kejdi, kejsi, kerpici, kerpaci, llari, luan-bixhozxhiu apo maloku tedi, bruna paskali, bari moter shallqiri, genci hajdut mucaj, dritan drogaxhi ylli, kaptinlope lazimi dhe gjithe funderinat qe keni mbledhur per rreth, ja kjo eshte ceshtja se beni kualicion me ke te doni po nuk moret vota nuk i hyni ne pune as dreqit te mallkuar. Kaq o hajvane mosmirenjohes.

  2. Filluan te kercejne me pras ne bythe keta te opozies tani kur pane se shume njrez nuk moren pjese ne votim.
   Kujtojn budallenjte se ata qe nuk moren pjese jane te gjithe me opoziten.

 1. Mund te ndodhe dhe bojkot zgjedhjesh nga populli. Ca kemi pare ne nga ju. Bile populli ju duhet tju kishte braktisur me kohe. Dhe ju hani kokat me njeri tjetrin.

  1. ca ke mi Zana, ku e ke problemin te suflaki apo kebabi? te djeg qe po te shajn ciftin meta, ciftin e hajduteve me te medhenj qe ka njohur shqiperia? Do jesh pjes e cetes se hajduteve te LSI, se nuk ka asnje arsye te llogjikshme te mbrosh njerez si keta.

  1. Astrit trimi !
   Më ka rastisur që të kem lexuar ndonjë koment me këtë emër, që shfaqet si një komunsit enverist 24 karatësh, e më duket se je po ai Astrit.
   Gjoja na shfaqesh si i “merakosur” për të rrëzuar Ramën, por po bën pikërisht ate propogande të tijën.
   Edhe ai për të qëndruar në pushtet, ashtu siç i ka gllabëruar të gjitha institucionet, kërkon që ta emëroje edhe opozitën vetë.
   Po a të kanë plasur sytë o i verbër e nuk ke parë me qindra mijë njerëz janë ngritur e me thirrjen e kësaj opozite thërrasin në kor “Rama ik”.
   Apo kërkon që të dalë një “opozitë e re” me Gjuzin apo Patozin që të rrëzojë Ramën.

   1. ku i pe qindra mijra njerez ti mor rrot kari. ik ha suflakun e mos na caj karin me propagand bajate se u bet me bajat se ata te LSI.

 2. Zana me ne fund pas 46 vjetesh qenka zhvirgjeruar me bythlepirsin e ri te salihut neri nen mbikqyrjen e stalinit,bravo zana per ty basha rri,tani shijo seksin por mos harro dhe pak sapun se gjithe keto vite te eshte vyshkur ajo e shkrete

 3. po kur tha kjo gruja e shrekut qe like floriri eshte i paster si kristali. jan grupe antishqiptare qe duan te arrestojn like hajdutin. na dhiu tu qesh. ky cift hajdutesh ordiner duan te bejn per budallenj shqiptaret qe e pan me ze e me figur ali baben se si punonte me bllokun e zi. duan akoma pushtet keta te pangopur keta horra. duan ta bejn hero kombetar hajdutin me zile. nderkoh ali baba ben foto e video nga sarajva me qen e mace e me njerez qe gjen rrugeve dhe cdo 5 minuta publikon ndonje karllik, nderkoh qe sapo kreu aktin e tradhetise te lart te kombit, duke tradhetuar kosoven (edhe pse hiqet si patriot) dhe politiken zyrtare te shqiperis. o eshte cmendur o eshte i sigurt qe do kalbet brenda dhe do te hiqet si i burgosur politik apo akoma me keq si hero kombetar i arrestuar nga antishqiptaret, ky horr qe shqiptareve dhe shtetit i pa pir gjakun si shushunj per 30 vjet.

  1. po normale o cice, shife si ka perfundu opozita, te vjen keq. menazhohet nga dy familje te zhytura ne krim e llum dhe se leshojn karrigen. Rama do iki, po eshte gjynaf i madh te zhduket PD se ne fund te fundit eshte pasuri kombetare. Ndersa per LSI eshte me mir te zhduket se ne fund te fundit eshte thjesht nje cet hajdutesh.

 4. Hyr pra ne zgjedhje e do ta shofesh se si do fitosh ti edhe ai bythpambuku Basha,jo per noj gja po une psh. nuk votova ket radhe ama po hyte ju ne zgjedhje do votoj sigurisht kundra ju hajdutve dhe kriminelave dhe te jeni te sigurte qe ka shume si puna ime,te fala mr.presidentit…

 5. O i paemer ti per ramen po ibie tastjeres kne bene sikur ske votu ikere bythe pambuk zagar i rames po per taulantin sabriun rrahmanin apo spiropalin tu beka tu me votu o te qifte apo cfar me te qi ty sikur na ka len rralle rama ai per ate pune mban dhe fugen

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu