• |
ide | kryesore

Kushton 700 mijë euro, e ka klauzolën 50 milionë: paradoksi Manaj tek Barcellona B

Sport

Tani është zyrtare: Rej Manaj, ish-lojtari i Inter e Pescara, është përforcimi i ri i Barcellona B. Lajmin e ka bërë të ditur, përmes një komunikate, shoqëria blaugrana, të shpërndarë në faqen zyrtare të klubit.

Në komunikatën e Barça B është specifikuar se Manaj ka firmosur me skuadrën e tij të re një kontratë të vefshme deri në 2023, me një klauzolë zgjidhëse prej 50 milionë euro. Për Albacete, shoqëri në të cilën luante më parë sulmuesi i kombëtares shqiptare, do ti shkojnë 700 mijë euro si kompensim për kartonin e lushnjarit.


1 Comment

  1. Akoma me ll shkruhet emri Barcelona? Eeeeh, fol sa të duash, po kush dëgjon? Mesa duket, është bërë modë në shkërdhatokracinë tonë që vlen më shumë kush bën gabime, si në shkrime dhe këndime. Zoti po ka punë të tjera. Apo mos është për prishje syri?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu