• |
ide | kryesore

Jessica Simpson tregon për herë të parë abuzimin seksual ndaj saj

Paparazzi, Slider

Në prag të botimit të librit ‘Open Book’, Jessica Simpson zbulon për herë të parë se ishte abuzuar seksualisht si vajzë e re.

Dhimbja së bashku me presionet në karrierë, e çuan atë të vetë-mjekohet me alkool dhe stimulues – një varësi që do të shtynte më vonë mjekun e saj t’i tregonte asaj se jeta e saj ishte në rrezik.

 “Nuk u ndjeva rehat për të folur për veten time në një mënyrë që nuk ishte e sinqertë. Jam një gënjeshtare e tmerrshme. Unë po vrisja veten me të gjitha pijet dhe pilulat,” shkruan ajo.Ylli i muzikës hoqi dorë nga pija në nëntor 2017, por terapia ishte pjesa më e vështirë.“Përdorimi i alkoolit ishte i lehtë. Unë u çmenda me atë shishe. Në mënyrën sesi më lejoi të qëndroj e vetëkënaqur dhe e dehur”, shkruan ajo.
 Abuzimi filloi kur ishte 6-vjeç, “kur ndante një shtrat me vajzën e një mikut të familjes. “Doja t’u tregoja prindërve të mi. Unë isha viktimë, por disi u ndjeva keq,” pohon këngëtarja 39-vjeçare.Kur ishte 12-vjeç, ajo u tregoi prindërve të saj, Tina dhe Joe Simpson, ndërsa ata ishin në një udhëtim me makinë. Nëna e saj goditi krahun e babait të saj dhe i thirri: “Unë ju thashë se po ndodhte diçka.”

“Babi mbajti sytë në rrugë dhe nuk tha asgjë,” shkruan Simpson. “Asnjëherë nuk kemi qëndruar në shtëpinë e miqve të prindërve të mi, por gjithashtu nuk kemi folur për ato që kam thënë.”

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu