• |
ide | kryesore

VIDEO/ Brukseli heq flamurin britanik në ditën e fundit të Londrës në BE

Lajme, Të fundit

E premtja ishte dita e fundit e Britanisë së Madhe në BE. Në Bruksel u hoq edhe në mënyrë simbolike flamur britanik nga rreshti i anëtarëve të tjerë të unionit. Heqje të ngjashme ndodhën edhe në ndërtesat e tjera të BE-së.


Shefat e BE-së janë shprehur të trishtuar ndërsa momenti historik po afrohej. Ata shprehën dëshirën e tyre për të rregulluar bllokun pasi të reduktohet në 27 shtete anëtare.


Presidenti i Këshillit Charles Michel pranoi se ata do të punojnë për të siguruar që një Evropë e bashkuar të jetë më e popullarizuar në vendet anëtare, në mes të shqetësimeve në rritje në vende si Greqia dhe Italia. ©LAPSI.al

4 Comments

 1. Nje gje e mire per Britanine nuk eshte se do i duhet te pervesh menget per te punuar por sepse do shkeputet nga industria e sherbimit. Ne kete menyre do nxjerrin ne pah mendjen inovatore tipike britanike. Per kete me behet qefi. Jane njerez te cilet kur e vene trurin ne pune bejne çudira. Kjo i duhet shoqerise sot.

  1. I lumte britanukeve qe Napoleoni humbi betejen perfundimtare ne Waterloo!
   Se sot do te flitnim ndryshe!
   Komb gay-sh!
   Jane francezet dhe gjermanet qe e mbajne kete kontinent dhe glob gjalle, or studiues i vogel!

 2. Jo more u hoq flamuri?
  E kujt i plasi kari. Po vari mer karin do qajme hallin e anglise.
  Mos te ishin skocezet e irlandezet napoleoni do ti hante veshet kurvava angleze.

 3. Ja nje popull i madh qe i tregoi bythen elitave te korruptuara. Nje popull i lire, qe nuk ka frike. Nje popull qe ka ndertuar kontinente nga e para dhe deshen ta benin te besonte se nuk mban dot as ishullin e vet. Free forever

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu