• |
ide | kryesore

Plas sherri/ Rama i kujton fallxhoren, Meta ia kthen me “gruan e Bilalit”

Lajme, Të fundit

Në intervistën që dha për emisionin “Real Story” Kryeministri Edi Rama foli edhe për akuzat e fundit të Presidentit të Republikës, Ilir Meta, i cili ka kërcënuar edhe me shpërndarje Parlamenti, duke përmendur shpesh grushtin e shtetit. Rama tha se nuk i ka ndjekur zhvillimet e fundit politike, duke shtuar se “nga Meta pret gjithçka”.

“Sinqerisht nuk kam asnjë të dhënë nga klima politike në Shqipëri, në këtë Shqipërinë e 1 km katror nga Presidenca te SHQUP. Nuk kam të dhëna të veçanta, por nuk kam asnjë çudi, janë situata ciklike që shfaqen hera-herës. Thjesht ndryshon teksti i këngës, por muzika është po ajo”, – tha Rama.

“Presidenti ka thënë se Parlamenti do vetëshpërndahet? Fallxhorët i ka Presidenti, unë nuk hedh fall. Nuk kam asnjë surprizë, nga Presidenti pres gjithçka, nuk çuditem fare. Edhe sikur të deklarojë mbylljen e gjithë kufijve.

Ka qenë presidenti më i mirë i mundshëm për opozitën, por për Shqipërinë jo fatkeqësisht. Ku e ka popullin ky, në Whatsapp? Tani të lutem, është shumë më i rëndësishëm Zaho dhe ditëlindja e vajzës, sesa kjo temë” – tha Rama dhe u largua nga emisioni.

Por nuk ka munguar reagimi i presidentit meta të cilit duket se nuk i ka pëlqyer përmendja e “fallxhores” nga ana e Ramës. Në një koment të zëdhënësit të Metës në Facebook shkruhet: “Gruaja e Bilalit do takohet shumë shpejt me popullin!”. Në këtë mënyrë Presidenti i kujton Ramës mënyrën se si arriti të siguronte foton me Obamën. ©LAPSI.al

23 Comments

  1. Bilali është një biznesmen shqiptaro- amerikon që morri përsipër para do vitesh ti “OFROJE”një foto Ramës me Obamën sipas kërkesës së Ramës. Sigurisht fotoja me Presidentin Amerikan ka një faturë. Ka faturë të kripur. Por Bilali e kish marrë përsipër. Pagoi Bilali i gjorë një shifer që sthuhet, dhe hop i erdhi ftesa çift nga Presidenti i SHBA: Bilalit dhe gruaja. Po Rama ku ishte? Ku do hynte? Problem! Ateherë mafia e gjeti zgjidhjen. Ne vend të gruas së Bilalit do të shkojë Edi Rama. Dhe keshtu u bë. Rama vuri kurorë ditore, i fut krahun Bilalit dhe mbritën në takim.Bilal Shehu dhe nje tjeter shtetas
   amerikan jan denuar,Edi Rama akoma jo,sepse ka imunitet si funksionar i larte.

  1. hahahaaa te paska dal gjumi ty o i tredhur qe ben o komentin e pare o te dyte sa cel syte e sklepur, se grauaja te ka ik me kohe dha as shok per te pi kafe nuk ke vec rri si qeni ti besh sherbim kockes gati qe ne mengjes..

 1. Meta dhe Berisha dukshem po tentojne ta fusin Lulin mes dy darave qe ta braktise detanten me Ramen. Meqe Luli shquhet qe nuk i reziston presionit me gjysem zemer mund t’i kthehet rruges. Per cudi nuk po e ndihmon as Rama, pasi sot e poshteroi ndoshta si kurre me pare. Realisht po me vjen keq per Lulin qe po e detyrojne te duket si karagjoz. Edhe pse per faj te tij deri diku, kjo neperkembje dinjiteti qe po i behet eshte cnjerezore. Doreheqja ia shpeton fytyren, sepse po rrezikon te dali me keq Cakaj. E them me sinqeritet dhe keqardhje humane, sepse pavaresisht demeve qe i ka bere opozitarizmit, askush nuk meriton te degradohet ne kete menyre, jo me kryetari i opozites. Luli duhet te iki dhe dikush tjeter te rimarre rrugen radikale.

 2. Populli I Metes mezi Po pret fjalimin prekes qe ndihmat e termetit u siguruan nga hajdutet Meta -Berisha.
  Me turp NUK ka per kete klloun,Po para burgut mbrohet kushtetuta dhe lahuta.

  1. Populli mund te jene dhe 300 komando te paguar e te kamufluar ne turme qe shkerdhejne para e mbrapa policet qyrrashe te lleshit. Heren e pare parlamentin e mbrojti amerikani Palmer. Ky kercenimi I Metes me duket serioz per gruan kurve te bilalit qe kampion eshte vetem ne hapje bythesh.

   1. po pse je kaq rrot kari more djal. kujton ti se do lejoj usa mercenaret e Metes e te Berishes, te paguar me para te vjedhura nga populli dhe te bejn grusht shteti ne shqiperi? pastaj heres tjeter te vij Rama me 300 sprtaket (ndoshta te njejtet) dhe te rrezoj shtetin meta-berisha e keshtu me rradhe? injoranca e ketij populli nuk njeh kufij. cdo popull meriton qeverin qe ka.

    1. Po pse more spakari I fuges, ne 21 Janar cfare ndodhi? Ah po ishte dhe ai pragu I shpelles se Arjoles qe lyente maqedonasin me boje dhe ulerinte na rrembyen foshnjen nga mitra e palagur e Griseldes. Deri ketu nuk do arritje skenari.

     1. te qifte fuga o sufulake bythe. me ke me ngaterron apo me veten qe shet bythen e shpirtin per 4 euro ne dit? aq me keq per varikarsa si puna jote qe e bejn falas sherbimin e lubrifikimit te karit te liderit suprem. o mjeran qe ben tifozin, lere 21 janarin se u vran 4 veta me dur ne xhepa, mund te ishe dhe ti aty. u vran per like floririn qe ti po e mborn sikur ta kesh baba. sa per Arjola e Griselda, te beja nje treshe me te dyja sdo ishte keq. ka mjeran si puna jote qe kujtojn se jan te gjith suflake ketu. jo o varikars, ka dhe shqiptar normal do apo sdo ti me suflaket e tjera.

     2. po ti po ndjen me shum dhimbjen me duket. keshtu qe me sa duket po te qin fort ty o suflake.

 3. Ja lexoni zigurin e qarrit dhe cdo gje behet me e lehte,o zigur kaq kollaj zevendesohet nje grua me nje burre 2 metra,ata te sigurise amerikane i ngatarron me sigurine Brecani te salihut ti o zigur,po lakuriq kinez ngele o shpellkar

 4. lufta brenda llojit eshte me e pa morlshmja , rama – meta te bashkuar ne Shkoder nen kujdesin e kryeminstrit serb per te mposhtur Berishen , mbasi kane bashkeqeverisur ( vjedheur dhe masakruar gjithecka ) per 4 vite , mbasi kane qeverisur dhe per 1 vite ne madatin e dyte te kanabizimit , ashtu sikur bandat jane hakrru ne menyre te paskrupellt njeni tjetrit kane nxjerre dhe ushtrite e servilave dhe lepirsve me ju versule njeri tjetrit pa asnje norme , kleto jane bijte bastardhe te kombit , femijet ideologjike dhe biologjike te atyre qe na maskruan per 50 vite diktature .

 5. E keni bere kete vend sikur e keni prone private . Beni ça tju doje bytha dhe buk ju gjen asnjegje . keni gjet kete popull te tredhur

 6. boll folet ne emer te popullit o u qifsha listen e dasmes dhe ropt e shpis. o funderina te ketij kombi qe e keni zhvatur popullin deri ne palc, o njerez te urryer boll folet ne emer te popullit se do vij me vertet dita kur populli tu fus hurin ne byth o copa hajdutesh injorant e fisqira.

 7. Nje mirenjohje Agronit mbreme te Sokol Balles kur e turperoj ATE ZAGARIN E TREDHUR NGA EDI RAMA ,SKENDER KURVEN MINXHOZI,ISHTE NJE PESHTYRJE NE SURRAT I LLOJIT EDHE KUR ANDI BUSHATI JA BERI ATIJ ZAGARIT TJETER TE TREDHUR ALFRED PEZES DHE ALBAN DUDUSHIT

 8. ka ngel shteti ne dore te ted biblushit. o qija ropt. do bej revolucion ted biblushi me ista e fb. me siguri do marrin qim peken, bes kallakun dhe te gjith bashk, pasi te han nje drek peshku ne lalz, do nisin revolucionin “popullor” e proletar. qija ropt su shqit mentaliteti enverist ketyre njerezve “pluralist”.

 9. Lakuriqe kineze e shqiptare boll na dolet ne mbrojtje te salihut dhe likes kjo dyshe po mban peng kete vend te lene si mos me keq nga enveri dhe salihu I pare dhe i dyte,o rrace e ndyre qe mbroni nje burre qe nuk pranon te perballet me zonjen zylfie haklajn qe e akuzon publikisht,ky salih nuk ben dot nje padi kunder zylfijes per te mbrojtur veten ju nuk pushoni se ngreni mutin e salihut o rrace e ndyre epruvetash serbe

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu