• |
ide | kryesore

Propaganda/ Si e patë Ramën në TV dhe si qe e vërteta (pamjet reale)

-Instant, Kryesore, Lajme

Kryeministri Rama ka dashur ti përgjigjet sot kritikave, se për shkak të një sëmundjeje kronike që shndërrohet në fatale nëse ai infektohet me Covid 19, ai e ka të pamundur ta kryejë plotësisht detyrën. Kjo hipotezë u bë edhe më e fortë pasi ai këmbënguli pranë presidentit Meta që mbledhja e këshillit të sigurisë të zhvillohej përmes video konferencës. Megjithëse kreu i shtetit pati deklaruar dje në një intervistë me Lutfi Dervishin se mbledhja do të zhvillohej në një mjedis të madhe dhe duke ruajtur distancat e largësisë të rekomanduar nga OBSH, ai prapë u tërhoq nga ky vendim duke respektuar problemin shëndetësor të kryeministrit. Ilir Meta nuk donte të jepte në këtë kohë krize imazhin e një shefi qeverie të pa aftë ti bëjë ballë detyrimeve të tij.

Show me video/ Rama largohet nga Surreli, po a e drejton dot emergjencën ?


Por sikur kjo mos i mjaftonte Rama nuk hoqi dorë nga propaganda. Ai organizoi sot një shou, sikur ai nuk e ka fare problem të dalë nga izolimi dhe të takohet me njerës. Por ajo që demostruan pamjet zyrtare dhe vetëm kamerat personale të Ramës (siç duket edhe në foto) është një imazh i remë.

Meta sfidon Ramën/ Njëri në terren, tjetri i izoluar (fotot që bëjnë diferencën)

Sepse në fakt pamjet reale tregojnë se edhe në rrugë kryeministri ka qenë pothuajse i izoluar i rrethuar nga plot 12 vetë. Natyrisht ai bën mirë që kujdeset për shëndetin e tij, por të paktën shfaqet e pavenda tua kursejë shqiptarëve.

©Lapsi.al

31 Comments

 1. merrjani i here ne goje Rames te gjithe ju qe e urreni…ju doni rrumpalle,rremuje ,bjeri ti bim dhe jo shtet

 2. Rama shtet ?!?!?!?Hahahahahahahahahahahahahahhahahahah!Sa gjynafqare jeni,haaahhahahahahahahahhahahah.As qe ia ka haberin !?Shtet ?!Rama !Hahahahaahhahahahahhahaahha,mos e hiq nga goja fare,rilindas mambaxhelle !

 3. Kryeministri ne variantin e policit!Ka akoma “rilindas” qe nuk e kan kuptuar,se D’Rama eshte budalla?!E shoqerojn 12 veta per te promovuar rrolin e policit!Kerkon te kompesoi punen si Kryeminister ngaqe e menderosi,me ate te Policit duke vënë gjoba ,meqe Gjykata e Strasburgut e detyroi ti jepte 14 milion Euro dëmpshperblim vjehrrit te Bashes dhe 140 milion Euro Beketit.Nje shqiptare u denua per mospagesen e dritave,28 Leke te vjetra,dhe nga turpi vrau veten ne burg.

 4. Ku je stalin se po te livallisin keta lakuriqet e salihut me kete gjellen qe ka gatuar shkullaku qen mace minj bashke per nje supe Made in Salih dhe u sulen keta shpellkare kush te haje i pari,vendos rregull stalin shiko zigurin si sulet mbi pjatat e supes

 5. MERO GELBAZA DHE CARLO BOLINO ISHIN TE GEZUAR ME KETE SHOW BANAL TE EDI RAMES thotë:

  Qfar TURPI KY ESHTE NJE IDIOT I QELBUR ,15 veta MBAS BYTHE ,PLUS THOT SE DO TU PRES DRITAT KUSH NUK PAGUEN ENERGJINE PLUS £140 EURO GJOBE SE EDI RAMA NXJERR DIAHORREA NGA GOJA E TIJ ,PLUS DUKE PAGUAR ZAGARET E TIJ TE TREDHUR SI PSH MERO GELBAZA ,SOKOL BALLEN ALBAN DUDUSHIN SKENDER KURVEN MINXHOZI LORENC VANGJELIN DRITAN HALEN RUDINA ZHUNGEN MIRA KAZHANIN ETJ ETJ

 6. ore nuk japim konsensus si popull per keto gjera dhe nuk duam te jemi pjese prandaje na hap dyert te ikim. po na mban peng o i semure me te meta mendore.

 7. Po meqe paskeni numeruat njerez edhe makina bashke te kishit numeruar edhe pemen, shtyllen, ate gruan me qese, dhe ate xhajen, se mbase do u kishin dale me shume….

 8. O zagare mavi,ai leshon ultimatume qe te mos dalin ne rruge njerzit dy veta bashke ,vete del me nje tufe qe e ndjekin nga pas dhe nje baxhelle duke e filmuar.

 9. O Lapsi a nuk e kuptoni qe jeni bere qesharake me keq se plaku i lajthitur Sali Ram Berisha i Viçidolit,a nuk e kuptoni qe ne mungese te argumentave keni filluar te merreni me shkrime ordinere????Sa me shume shkruani budallalliqe aq me shume e largoni opoziten nga ardhja ne pushtet…

 10. Uau uau sa fjale te pista u shkruaken ketu ne kete portal.Me vjen turp tjua them por skeni pse ja merrni Rames Sales apo Lulit ne goje Ejani ma merrni mua se kam nevoje

 11. Doli dhe zoti i shqiptarve per te takuar popullin me 12 dishepujt e tij?
  Kur ishte ne bunker te pakten nuk molestonte pensionistet ?

 12. Ju lutem ju bythlëpirësave të kryeministrit mos ja lëpini më bythën se dhe kryeministrin po e bezdisni

  1. gardistet qe qelluan i ke ne PS, i gradoi dhe i futi ne pushtet gjatosh-palloshi
   kshuqe mos na merzit fort
   Saliu ka ca mekate te tjera por nuk eshte ky momenti

 13. Na nxorret zorret me komente idiote. Beni analizen e fakteve.
  1- Ilir Meta diten e hene shkon ne emisionin Open te Eni Vasilit. Qartesisht eshte nje sfide kryeministrit qe eshte mbyllur ne bunker dhe nuk del nga frika.
  2- Te njejten dite Meta lajmeron mbledhjen e Keshillit te Sigurise ku fton edhe Bashen edhe Ramen, pra hidhet dorashka ne “fushe te betejes”
  3- Rama “i pergjigjet” Metes dhe del ne rruge, biles keshillon nje te moshuar qe te kthehet ne shtepi. Rama i flet te moshuarit nga shume afer gje qe te ben te dyshosh se ketu ka dicka
  4- Rama nuk pranon te shkoje ne mbledhjen e Keshillit te Sigurise Kombetare dhe kerkon qe komunikimi behet me video call dhe keshtu veprohet.
  Nga sa me siper mund te dilet ne konkluzionin se dalja e Rames sot ishte thjesht NJE VENJE NE SKENE per t’ju kundervene Metes. I moshuari te cilit Rama iu afrua, me siguri ishte vene aty pasi i ishte bere analiza dhe Rama mund te ishte i qete. Rama nuk mbante maske se per vete eshte kontrolluar disa here, ndersa te gjithe rojet(12 ne mos gaboj), mbanin maska per te eliminuar cdo mundesi infektimi per Ramen. Te gjitha diskutimet e tjera jane te pavlera. Thjesht pergjigje ndaj Metes, e studiuar, por e dale bllof nga faktet (MOSPJESEMARRJA FIZIKE NE MBLEDHJEN E KESHILLIT TE SIGURISE KOMBETARE)

 14. Beni gam- gam ju qe nuk e doni Edi Ramen se po pjerdh shume ai se cfar thoni ju.Shtate vjet i beri ne pushtet ai por ka gjasa te rrije edhe shtate vjet te tjera se ka rival te dobet qe nuk e votone populli.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.