• |
ide | kryesore

VIDEO/ Gafa e Ramës me viktimat nga koronavirusi në Shqipëri

Syri i Lapsit

Kryeministri Edi Rama doli me disa tabela mesditën e së hënës për të treguar kurbën e përhapjes së koronavirusit në vendin tonë. Rama po mburrej se masat e marra nga qeveria e kanë frenuar përhapjen, por duke dhënë shifrat bëri edhe një lapsus.

Rama tha se “janë vetëm 51 viktima” kur në fakt deri në atë moment zyrtarisht numëroheshin 21 viktima. E qartë që bëhej fjalë për një lapsus, por vetë Rama e ka ngritur në politikë zyrtare të çdo reagimi që lidhet me opozitën lapsusin e Lulzim Bashës në parlament 7×7=72. ©LAPSI.al


1 Comment

  1. Tutje i droguar, s ke turp s di qar flet, pa le po kur tall te tjeret, te duket vetja gomar i gomereve, por harroje ore rrace muti se i shitesh popullit per gjoja i mire, populli dhe zorret e barkut ti njef me mir se sa ti veten💩

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu