• |
ide | kryesore

Si e nxorri Ogerta bllof, gënjeshtrën e Ramës për 2 mijë teste në ditë (Video)

-Instant, Kryesore, Lajme

Aq të pakoordinuar janë “gjeneralët” tanë në luftën kundër Covid -19, sa mjafton një intervistë për të nxjerrë bllof njëri tjetrin. Kjo ka ndodhur dje në një intervistë të ministres Ogerta Manastirliu, e cila pasi u presionua nga gazetari Blendi Fevziu, u detyrua të nxjerrë atë që deri më tani ruhej me vlerën e një sekreti shtetëror: numrin e testeve që ka gjendje vendi. Pasi përmendi një numër të konsiderueshëm të atyre që pritet të importohen, ministrja tha se gjendja aktuale është 2 mijë teste.

Lexo me tej:


Më në fund/ Ministrja Manastirliu tregon sa teste për Covid ka sot Shqipëria

Por, e keqja është se i përfshirë në debatin publik, kryeministri pati shkruar se sistemi ynë është i aftë të bëjë 2 mijë teste vetëm në një ditë.

Pavarësisht se kjo është një shifër e ekzagjeruar dhe se vetë specialistët kanë thënë se maksimumi mund të arrijë deri në 500 (shiko videon poshtë), ajo ku kryeministri del bllof është diçka tjetër: Sipas Ramës, vetëm në një ditë mund të shpenzohet i gjithë stoku që ka gjendje vendi. Po të nesërmen? Po të pasnesërmen?

Andi Bushati: Solidaritet, jo lojë me mjekët

Fakti se Shqipëria ka numrin më të vogël të testimeve në rajon, duke mos qenë në gjendje të plotësojë direktivën e OKB-së, është bërë pjesë e debatit publik. Por qeveria e ka kundërshtuar një gjë të tillë, duke thënë se strategjinë e testimit e vendosin mjekët dhe se është zgjedhje e tyre që të bëjnë një numër kaq të vogël testesh. Madje kryeministri përdori edhe komitetin teknik për ta përforcuar këtë shfajësim të tij politik.

Rama përdor komitetin e ekspertëve për luftën kundër opozitës

Por, deklarata në Opinion e ministres Manastirliu, që pranoi se gjithsej kemi 2 mijë teste, pra aq sa Rama thoshte se ishim në gjendje të bënim brenda ditës, e nxorri bllof këtë mashtrim. Kjo shpjegon edhe se përse qeveria dhe zyrtarët burokratë të mjeksisë bënin lojra fjalësh dhe refuzonin të flisnin për numra. Një herë që e bënë, u ngatërruan me këmbët e tyre.

Deklarata për testimet/ Ogerta Manastirliu kapërcen çdo limit, i merr shqiptarët për idiotë

©Lapsi.al

48 Comments

 1. HAHA BRAVO STAFI LAPSI.al KJO ESHTE PUNE ME FAKTE ,E KENI NXJERR EDI RAMEN LAKURIQ PRAP,TANI JU STAFI I LAPSI .al PRITNI KUR TJU TURREN ZAGARET E PAGUAR NGA EDI RAMA DUKE JU OFENDUAR,KRYE ZAGARI I TREDHUR NGA EDI RAMA ESHTE CARLO BOLINO ,MERO GELBAZA DHE SOKOL BALLA

  1. O njeri trushpelare qe kalove ne orgazem me nje lajm kodosh te Lapsit.

   Fakti qe ‘ JEMI NE GJENDJE TE BEJME DERI NE 2 MIJE TESTIME NE DITE ‘ nuk eshte e njejta gje me ‘ SOT QE FLASIM KEMI NE GJENDJE 2000 TAMPONA PER TESTIME’
   Aftesia per te bere testime nuk varet nga sasia e testeve qe ke.
   Pershembull ti mund te kesh 100 mije teste, por nuk je ne gjendje te testosh me shume se 2000 mije .

   Ja ti je nje nga ata…. qe ju pelqejne keto lloj lajmesh ( ferrash)
   Shko dhe beiji shurren baces tani .

   1. O ?, veri edhe edhe nje ! prapa. Lexoje mire ate qe shkruan. Specialistet kane thene qe pa plasur epidemia se mund te behen deri ne 500 teste ne dite me kapacitetet qe ka Shqiperia, ndersa Rama e ka rritur kete kapacitet ne 2000 testime ditore. Mbreme ministrja e shndetesise deklaroi qe keni gjendje 2000 teste dhe presim te marrim diku 8000 diku 12000 diku 3000, me nje fjale, pritet te merren po nje afat nuk e dha. Duke dale tek kapaciteti ditor i testimit sipas Rames, ka gjendje testesh vetem per nje dite ndersa realisht ka teste vetem per kater dite. Pra mungesa e testimeve nuk eshte as per faj te opozites dhe as per faj te OBSH, por per faj te atyre qe nuk moren masa. Psh per ata pak rilindore qe kane mbetur, testet mungojne per faj te Berishes qe ka 7 vjet qe nuk eshte me ne qeveri. Biles faji i mbetet Berishes se kur ishte president 24 vjet me pare nuk e parashikoi qe ne ne vitin 1996 qe kete vit do kishte nje pandemi. Lapsi o analfabet funksional, nuk tha asgje me shume se ato qe jane thene nga drejtoresha e ISHP, Rama dhe zv/ministrja shendetesise, sepse minister fuqiplote, kryeminister dhe komandant i forcave te armatosura eshte Rama, ndihmes i pare eshte Ahmetaj ndersa te tjeret jane per te dale ne televizor e per te folur ne emer te Rames, kur ky eshte lodhur duke folur

   2. O kar i lales. Artikulli po thote nje gje fare te thjeshte. Ali Baba nuk beri asnje pergatitje edhe pse bota rreth e rrotull po qelbej. Eshte vetem grip ,e kemi ngritur spitalin e karantines, i kemi marre te gjitha masat e mezi po e presim pacientin e pare. Bajga per militantet. Asnje mase. Dhe tani thone kemi 2 mije tampone. Nje kompani e vetme kishte Italia qe prodhonte 1,2 milione tampone ne jave dhe tani ben 2fishin. Pse su kerkoi 100 mije para se muti te behej mullar? Italia beri ne 24 oret e fundit 51mije teste. Gjermania ben 350 mije cdo dite. Kurse ky palla del 10 here ne dite dhe per nje muaj ka bere 700 teste. Pastaj genjen diten per diell se nuk e le OBSH ja nuk e le komiteti teknik nuk eshte e nevojshme …
    Vereni pak trurin ne pune ta haje dreqi.

 2. O lapsi rama paska thene qe sistemi yne eshte ne gjendje te beje 2000 teste ne dite dhe jo si thoni ju qe paska bere 2000 teste kjo nuk eshte gazetari,por nje gjelle e gatuar per shpellkaret e llapaqenolloget e lapsit qe pas pak do cirren neper komente

 3. Armë nga Shqipëria

  Një nga metodat e përdorura për furnizimin e Ruandës me armë është ajo që autorët e quajnë: “Metoda anglo- franceze e detit të hapur”. “Sekserët dhe tregtarët britanikë kanë përdorur kompani nënkontraktore me bazë në vendet pa taksa, për të kryer aktivitetet e tyre në Ruandë”, shkruajnë autorët bazuar në përgjigjet e marra nga personeli i avionëve britanikë, që kanë qenë të involvuar në furnizimin me armë të ruandezëve në ekzil dhe të milicisë hutu. “Avionë mallrash të regjistruara në Afrikë, por me bazë në Europë kanë ndihmuar për tregtinë e fshehtë të armëve,” thuhet në libër, ku jepet si shembull pohimi i bërë nga një pilot britanik dhe një person që është marrë me ngarkesën e mallit.

  “Një pilot britanik dhe një punonjës i ngarkesës pranuan se në maj të vitit 1994, një avion i një kompanie britanike fluturoi bosh nga Oostendi i Belgjikës deri në Tiranë, ku u mbush me armë të vogla nën kontrollin e oficerëve izraelitë. Aeroplani fluturoi në Goma, ish Zaire, pa asnjë lloj kontrolli doganor dokumentacioni për ngarkesën, duke përfshirë edhe rimbushjen me karburant në Kairo. Ata thanë se fillimisht nuk ishin të vetëdijshëm se fluturimi i tyre kishte të bënte me transport armësh. Pastaj menduan se kishin të bënin me një tregti midis qeverive, deri sa panë se në Kigali nuk u bë asnjë lloj dokumentimi,” shkruajnë autorët, duke shtuar se ekuipazhit të avionit i kujtohet që ka bërë gjatë asaj kohe edhe fluturime të tjera nga Shqipëria, Bullgaria dhe Izraeli.

  Për disa fluturime nga Shqipëria dhe nga Izraeli në drejtim të Gomas dhe Kinshasas flasin edhe dokumentet e gjetura në vitin 1996, nga dy gazetarë të “Corriere Della Sera” në një kamp refugjatësh në Mugunga. “Këto dokumenta konfirmojnë pohimet e ekuipazhit britanik për fluturimet e fshehta ndërmjetësuar nga agjentë perëndimorë. Shtatë transporte ajrore të armëve të vogla me vlerë 6,5 milionë dollarë janë bërë nga Tirana dhe Tel Avivi nga mesi i prillit deri në mes të korrikut të vitit 1994, për forcat që ishin duke kryer vrasjet masive për të cilat mediat ndërkombëtare raportonin përditë”, shkruajnë Johan Peleman dhe Brian Wood. Ata tregojnë edhe për milionat “e humbura” rrugës, dhe një biznesmen francez që ia kërkon zyrtarëve hutu të ministrisë së Mbrojtjes në Ruandë, si dhe për mbledhjen e armëve për masakrën tjetër, atë në Brazavillë, Kongo.

  1. Po kjo dihet çdo te merkure nisej nje avion me arme kondrabande nga aerodromi i Kuçoves dhe kete kondrabande e udhehiqte Arben Imami nen bekimin e Berishes,kriminelit me te madh qe kane njohur trojet Shqiptare,Berisha eshte kanceri i Shqiperise,me vdekjen e tij Shqiperia do marri fryme lirisht dhe do hyje ne normalitet…

   1. Kaq mire i dine gjerat keta rilindoret, sa te gjithe iu duken budallenj dhe mund t’ia fusin me top. Ja psh ai qe shkruan me pseudonimin Vicidoli thote qe e di mire se avionet me arme nga Kucova per ne Ruanda i shoqeronte Arben Imami dhe kete e ditkan te gjithe. O kafshe barngrenese, lufta ne Ruanda eshte bere ne vitin 1994 ne mes te etnive hutu dhe tutsi. Arben Imami ka qene minister i mbrojtjes 2009-2013. Ne 1994 Imami ka qene pjese e AD ne opozite me Berishen. Pra nuk ka asnje lidhje llogjike ajo qe thua, por deshira per t’i sherbyer sa me shume rilindjes te ben ta nxjerresh veten kaq injorant sa neser do dalesh e te thuash qe ne saje te luftes se rilindoreve dhe zbarkimit te tyre ne Normandi ne udheheqjen e gjeneral Edi Rames u fitua Lufta e I Boterore. Shko tani lepija bythen kapter Lleshit tani se Rama eshte fshehur nga frika

    1. Ke te drejte ne fakt se ne ’94 ishte Safet Zhulali minister mbrojtje madje eshte pyetur ne nje seance parlametare nga opozita e atehershme(PS) per kontrabanden e armeve dhe u pergjigj qe po eshte kryer por eshte kryer per interesa kombetare dhe nuk jap informacion pasi eshte sekret shtetror,pra o i zgjuar kondrabanda e armeve eshte kryer sistemakisht nga Berisha dhe fakti qe une permenda Imamin nuk eshte genjeshter pasi edhe Imami ka udhehequr kondrabanden e armeve ne periudhen qe ishte minister mbrojtje,keshtuqe sido qe ta marresh PD ka kryer kondrabande armesh dhe kjo ka rendesi dhe jo vitet se kur ka qene njeri apo tjetri minister…

     1. Rendesi ka qe te shkruash ate qe te meson nena parti e rilindur. E verteta ka pak rendesi. Pastaj kush ta haje le ta haje. I ndjeri Safet Zhulali nuk eshte me ne kete bote dhe mendoj se duhet pak respekt per personat qe lane nderruar jete, por respekti nul eshte tipar i rilindoreve. Tani meqe u more me kontrabanden e armeve, a mund te thuash kush eshte marre me te ne periudhen 1997-2005 dhe pse nuk jane denuar keta persona qe kane bere kontrabande armesh qe nga viti 1994 deri ne 2013? A mund te citosh artikuj per trafikun e droges ne shtypin nderkombtar dhe kush jane personat qe jane akuzuar per kete trafik? Po te bej kete pyetje sepse si armet edhe droga vrasin njelloj. Ndryshimi i vetem eshte se armet vrasin kryesisht ne lufte, droga vret kryesisht ne paqe. Te dyja sherbejne per te vrare. Meqe je kaq i informuar cito edhe artikujt e shumte per trafikun e droges nga Shqiperia ne shek. XXI

     2. O rilindidiot . Quhet tregeti armesh dhe eshte e ligjshme. Si Zhulali ashtu edhe Berisha kane pranuar se Shqiperia ka shitur arme sipas.te gjitha rregullave nderkombetare. Edhe sot e kesaj dite shesim arme dhe shume mire bejme. Serbia shet rreth 500milion $ arme ne vit Izraeli 6 miliard dhe te gjithe shtetet shesin arme e blejne. Nese keto shit-blerje jane bere kunder ligjit shqiptar apo nderkombetar keni rast ti padisni dhe ti denoni. Berishen te pakten . Ndersa Zhulali ishte nje njeri i ndershem dhe patriot.

     3. Mjafton fakti se ti more mavri kujton se po e zhvlerëson medemek Berishën duke vënë si pseudonim tëndin emrin e fshatit ku ai ka lindur, për të kuptuar se çfarë soj kafshe je.
      Po çfarë rëndësie ka se ku ka lindur ndonjë politikan shqiptar, në Viçidol apo Kurvelesh , në Tiranë apo në Vithkuq ?
      Rëndësi ka për politikanët shqiptarë se për çfarë kauze luftuan, për diktaturën enveriste komuniste apo për sistemin demokratik perëndimor ?
      A mos po të kishte lindur Berisha pranë kënetës së Karavastasë, do të vlerësohej më shumë prej teje ?
      Cilido shqiptar që e njeh sadopak historinë, e di që nëse nuk do të ishte rezistenca e lufta e malësorëve, Shqipëria do të ishte fshirë nga harta e botës.
      Kush ishte diktatori paranoiak që duke u kundërvënë ndaj gjithë botës e bëri Shqipërinë një depo të stërmadhe armësh e municionesh që përbënte një rrezik të tmershëm shpërthimi për jetën e shqiptarëve e jo të “armiqve” imperialiste e revizioniste ?
      Ishte viçidolasi Berisha apo gjirokatriti Hoxha ?
      Enveri e betonizoi gjithë Shqipërinë me bunkerë e Edveri e betonizoi me paratë e drogës.
      M…. njeri e k…. tjetri.
      Sikur paratë e shqiptarëve të ishin harxhuar jo për bunkerë, blerje armësh të Luftës së parë botërore e për shpëlarje të parave të pista për kulla oligarkësh, po për ngritjen e spitaleve modernë e pajisjen e tyre me tekneollogjinë bashkëkohore, a do të ishte mbyllur sërish Shqipëria në një kamp të madh izolimi sot nga pandemia e Kovidit ?
      Pandemitë virusale nuk pyesin vërtetë edhe për shtetet më të fuqishme në botë, ama nëse nuk ke marë masat që të kesh shtretër spitalorë apo që të testosh e diagnozistosh të infektuarit, dhe më keq akoma të fshehësh të vërtetën, pandemitë e terrorizojnë dyfish më shumë një popull.
      Ai që ti me injorancën tënde kujton se po e tall duke e quajtur “viçidolasi”, ndonëse është me titujt e lartë shkencorë, profesor doktor në mjekësi, e pranon se nuk është specialist i epidemiollogjisë, e ndërkaq një bojaxhi që nuk ka farë idenë jo vetëm të mjekësisë, pa pikë turpi shitet si eksperti më i madh i të gjitha fushave.

 4. Po ai qe ha jarget e bythes se Rames nuk do komentoj sote qe I qifsha te zonjen mu ne shurrte ,se atij nuk I rrihet pa ngrene mut qe ne mengjes ska faj se per ate paguhet ,o burra hidhu ne sulm ca pret .

 5. Ju lutem gazetareve te lapsit te publikojne vendimin e qeverise gjermane dje, per te marre 50 femije nga kampet e refugjateve ne Greqi. Nje titull i mundshem do ishte “Cmendet kancelarja Merkel, fut 50 BOMBA jo gjermane ne vend. Edi Rama i kujton se nuk do kete vend per varre ne gjermani po e beri kete.
  Kurse Ngjela komenton ” Merkel deshiron vdekjen masive te gjermaneve” .
  Duhen informuar njerezit

 6. O -rob qire I pa -emer -C’lidhje ka ajo pacavurja qe ke shkruar me kete shkrim .o mooterdhe gra qira ,ini mesuar me biografira qe ne kohen e- erdhjerit .-Jemi ne vitin 2020 c’pidhin e kurvave tuaja kerkoni ne 1994 -tren.Nuk kini cfare te shkruani me bllofet e ketyre pidh kurvave o moter dhe gra qira.

  1. kin ti po i merrke tamponet e manastirliut,xhaqkes,spiropeles po mendoi ata te vagines dhe po u beke tesft familjarve.ik tash pirdhu se po te pret rama ti pastron bythen ne bunker ne surrel.

 7. O zdhensi i pa emer na komenton me shifera sikur komenton eronika tè shkerdhefeshin fisin djemet nga konispoli ne vermosh far e dhjer

 8. I paemer 13.22 !Matematika jote i ngjan baxhelles qe te ka bere koken ?!
  Lexohesh lehte se sa ke ne koken e karit qe mban mbi supet e tua !Ju qe keni dale nga Liceu dhe s’keni bere nje dite te vetme matematike,dhe nr.e veprimet me to nuk i kuptoni dot ?!Normale jeni komplet idiote !Neqoftese Nafija(Min.e Shendetesise) thote se kemi 2000 kite gjithsej,si mund te behen 2000 çdo dite qe thote mallisti i pashkolle Edvin Mallisti ?!?!?!?Robte e shtepise ku ti kesh ti mavi Mamabaxhelle !
  Rilindas i 13:23 ,perroi yt psiqik te ben te fala !Fluturat te kane ikur,rrofte Partia me ne krye shokun Qemal Stafa,1941 !
  Vicidoli !
  Kot ke dale per komente ketej nga Lapsi.al te rrije te Meroja,ai mund te veje ne dispozicion rraportin mjeksor te edvin rames dhe dokumentet origninale te gjygjit te Edvin Rames kunder te jatit qe e akuzonte se i PALLONTE gruan !
  Edvin je i mbaruar,droga te ka bere me keq se çfare ishe,te ka shtuar deshiren per plaçke te madhe,por fundi yt dihet:
  Var veten ne ndonje nga Ullinjet e sarajeve te Surelit,dege e forte e Ullirut,te mban !

 9. E mor Stalin cfare idioti dhe imorali je qe me sa duket je rritur ne nje familje funderrine. Fjalori yt fillon me pidhin dhe perfundon me karin. Ti ne menyren se si mendon dhe shkruan tregon se je nje qenie e abuzuar qe te kane perdhunuar ne femijerine tende prandaj sa me shpejte te jete e mundur vizitou tek psikologu per te mare kurimin perkates.

 10. Stalin i vetmi nder qe mund te bej per personin tend eshte te lejoj te me rruash bolet se tani ne kohen e karantines eshte ritur paksa leshi.

 11. RAMA NJE KLLOAN I TIPIT TE KRIJMI I NJERIUT TE RI MOSTER DHE ANTI NJERZIM ANTI FAMILJA ATESHE SHQIPTARI.KY DUHET TE IZOLOHET ASHTU SIKUR U IZOLUAR JAVEN E PARE TE KORANAVIRUSIT NE SURREL NGA FRIKA DUHET TE IZOLOHET DHE MOS TE KET KONTAKTE ME NJERZIMIN

 12. Shoku kar me zile KM thote ” numri i testeve nuk kushtezohet nga stoku”… “nese Komiteti do thoshte duhet te behen 2000 teste ne dite do beheshin 2000 NE DITE”. Tani ose Komiteti ose Kryetari i komitetit ose te dy bashke jeni mashtruesa dhe ju duhet qire mamaka. Pike!😎

 13. Keta( rilindasit ) jane te gjithe bllof, e jo vetem kjo dyshe per kohen, por qysh se moren pushtetin me genjeshtra e hipokrizi ne shqiperi nuk ka levizur gje ne ecjen perpara te ekonomise e demokracise. Prandaj diskutohet edhe rendi ne te cilen jemi, apo po shkojme me keta e kete monsterfosile e kuqaleve. Jane pjelle e genjeshtres, e nga genjeshtrat do vdesin.

 14. Perse ore ka 7 vite qe gjoja qeveris ky kurvi plak, lodheni kot ne te gjitha daljet e tij kurr s mbahet mend te ket fol drejt ose pa rrena , kush e verteton ket gomar thinjosh ka 1000 euro kesh shperblim. Eurot i ka afer zyres se atij lepuritvqe shet fiq.

 15. Une te shkerdhej ato robt,moter dhe grua qe c’do radhe do ma marresh ne goje o prag qire ,por do me besh nder qe kur te vi me gershere dhe brisk ,do me lejosh qe ta filloj qe nga motra ,gruaja dhe mamken qe ke ne shtepi se atyre u eshte rritur me shume leshi se e kane vaditur ne kete kohen e luftes.

 16. publikon sot, një artikull interesant të botuar në 9 maj 1984 në gazetën “Zëri i Popullit”, nga pedagogu i Fakultetit të Mjekësisë së atëhershme, Sali Berisha.

  Artikulli titullohet “Njohja e epidemiologjisë së sëmundjeve, çështje kryesore në shërbimet e specializuara”.

  “Eshtë vënë re plogështi dhe vonesë e pajustifikueshme në drejtimin profilaktik në veprimtarinë e shërbimeve të specializuara.

  Mjekësia profilaktike mund të parandalojë në masë të konsiderueshme, jo vetëm sëmundje ngjitëse, por edhe shumë e shumë sëmundje të tjera”, shkruan Sali Berisha në artikullin e majit ’84 në “ZP”.

 17. Budallallëku nuk ka brirë. Siç kuotohet të ketë thënë Ajnshtajni, të bësh të njëjtën gjë dhe të presësh përfundim ndryshe është shenjë e budallait. Ju të lapsit vazhdoni t’i bini fyellit në të njëjtën vrimë por habiteni që muzika është e njëjtë. Budallenj nga i pari tek i fundit jeni.

 18. Rendesi ka qe te shkruash ate qe te meson nena parti e rilindur. E verteta ka pak rendesi. Pastaj kush ta haje le ta haje. I ndjeri Safet Zhulali nuk eshte me ne kete bote dhe mendoj se duhet pak respekt per personat qe lane nderruar jete, por respekti nul eshte tipar i rilindoreve. Tani meqe u more me kontrabanden e armeve, a mund te thuash kush eshte marre me te ne periudhen 1997-2005 dhe pse nuk jane denuar keta persona qe kane bere kontrabande armesh qe nga viti 1994 deri ne 2013? A mund te citosh artikuj per trafikun e droges ne shtypin nderkombtar dhe kush jane personat qe jane akuzuar per kete trafik? Po te bej kete pyetje sepse si armet edhe droga vrasin njelloj. Ndryshimi i vetem eshte se armet vrasin kryesisht ne lufte, droga vret kryesisht ne paqe. Te dyja sherbejne per te vrare. Meqe je kaq i informuar cito edhe artikujt e shumte per trafikun e droges nga Shqiperia ne shek. XXI

 19. Ku ka pasur pune me arme nafte kondrabande vrasje vjedhje krim droge lazarat gerdec 21 janar remzi hoxha azemi olldashi gazeta koha jone gazetare ne burg te vrare e te plagosur Ka vetem nje emer salih karaxhic berisha kreu i Klanit mafioz trusti i geshtenjave ne bashkepunim me mafian serbe te arkanit

  1. Rilindoret i ka lene me pasoja Berisha. Nuk ka as edhe nje te vetem qe nuk vuan nga Berishofobia. Po merreni vesh nje here e mire o koqet e kandarit qe Berisha ka 7 vite qe ka ikur nga pushteti dhe nuk kthehet me, kjo pune ka marre fund. Por meqe e keni kaq frike, pse nuk e denoni me gjithe keto akuza qe i beni, te pakten paditeni tek SPAK se prokuroret tuaj jane. Sa lehni kot gjoja per ti bere qejfin padronit tuaj, paditeni Berishen tek drejtesia e re qe krijoi padroni juaj. Vetem dicka, kujdes se mos i ngelet hatri atij shefit tuaj se sado qe mundohet, vetem nje kopje e keqe e tij mbetet. Eshte i njelloj sikur Rama te mundohet te beje piktura si Van Gogh me zhgarravinat e tij

 20. LAJMI I FUNDIT NGA FMN:

  SHQIPERIA RENDITET E FUNDIT NE EUROPE NE RRITJEN EKONOMIKE DHE PO E FUNDIT PER SHPENZIMET NE SHENDETESI.
  TE TJERAT JANE LLOQE.

 21. Mjafton fakti se ti more mavri kujton se po e zhvlerëson medemek Berishën duke vënë si pseudonim tëndin emrin e fshatit ku ai ka lindur, për të kuptuar se çfarë soj kafshe je.
  Po çfarë rëndësie ka se ku ka lindur ndonjë politikan shqiptar, në Viçidol apo Kurvelesh , në Tiranë apo në Vithkuq ?
  Rëndësi ka për politikanët shqiptarë se për çfarë kauze luftuan, për diktaturën enveriste komuniste apo për sistemin demokratik perëndimor ?
  A mos po të kishte lindur Berisha pranë kënetës së Karavastasë, do të vlerësohej më shumë prej teje ?
  Cilido shqiptar që e njeh sadopak historinë, e di që nëse nuk do të ishte rezistenca e lufta e malësorëve, Shqipëria do të ishte fshirë nga harta e botës.
  Kush ishte diktatori paranoiak që duke u kundërvënë ndaj gjithë botës e bëri Shqipërinë një depo të stërmadhe armësh e municionesh që përbënte një rrezik të tmershëm shpërthimi për jetën e shqiptarëve e jo të “armiqve” imperialiste e revizioniste ?
  Ishte viçidolasi Berisha apo gjirokatriti Hoxha ?
  Enveri e betonizoi gjithë Shqipërinë me bunkerë e Edveri e betonizoi me paratë e drogës.
  M…. njeri e k…. tjetri.
  Sikur paratë e shqiptarëve të ishin harxhuar jo për bunkerë, blerje armësh të Luftës së parë botërore e për shpëlarje të parave të pista për kulla oligarkësh, po për ngritjen e spitaleve modernë e pajisjen e tyre me tekneollogjinë bashkëkohore, a do të ishte mbyllur sërish Shqipëria në një kamp të madh izolimi sot nga pandemia e Kovidit ?
  Pandemitë virusale nuk pyesin vërtetë edhe për shtetet më të fuqishme në botë, ama nëse nuk ke marë masat që të kesh shtretër spitalorë apo që të testosh e diagnozistosh të infektuarit, dhe më keq akoma të fshehësh të vërtetën, pandemitë e terrorizojnë dyfish më shumë një popull.
  Ai që ti me injorancën tënde kujton se po e tall duke e quajtur “viçidolasi”, ndonëse është me titujt e lartë shkencorë, profesor doktor në mjekësi, e pranon se nuk është specialist i epidemiollogjisë, e ndërkaq një bojaxhi që nuk ka farë idenë jo vetëm të mjekësisë, pa pikë turpi shitet si eksperti më i madh i të gjitha fushave.

 22. Ti i ores 08 i paske pare endrrat gjithe jeten tende te mjere me salihun komunist qe po luftonte komunizmin e ramiz alise se ate enverit e ke te shkrimi qe vete salihu ka bere te organi komunist ZP,kurse rama e shkriu kete pacavure komuniste qe salihu shkruante me frymen revolucionare komuniste

 23. Hahaha, nje i paemer i ores 10:30 na e nxori Ramen si luftetar antikomunist dhe shkaterrues te komunizmit. Pa hyre se nga e kane prejardhjen njerezit me te afert dhe stafi i ministrave te Rames, mjaftojne dy fakte per te treguar se sa heroik eshte Rama ne luften kunder komunizmit. Me dt. 8 dhjetor 1990, trimi Rama ia mbathi ne Greqi per te luftuar komunizmin nga Korfuzi dhe nuk eshte ndonje cudi e madhe se ky ka frike edhe Eliten 5 ngaqe njeri nga pjestaret e grupit quhet Virus. Me 28 shkurt 2020, Rama gjeti nje kriminel dhe vrases komunist 100-vjecar dhe e cilesoi si rrenje e partise qe drejton. Prandaj o ora 10:30, mos ia keput kpt se po te perjashtojne nga partia e krimineleve dhe do mbetesh vetem ne mes te kater rrugeve duke mos perfituar as shperblimin e luftes

 24. Ti Ai qenke qe i Thur lavde kriminelit salih karachic berisha,ti vazhdo pallo fisin per llogari te salihut se shtoni rracen tuaj te shpellkareve

 25. Kuptohet se pse ky milet eshte prapa botes. Po te flasesh pro qeverise se rradhes, merr nje pershesh si ai qeni bastard qe rri i lidhur dhe lef gjithe diten e dites per padronin e vet, po te flasesh kunder, pa diskutim qe je ujku qe po i ha delet padronit. Po kuptojeni nje here e mire more legenat e persheshit qe Basha nuk eshte kunder Rames dhe Berisha eshte idhulli i Rames.

 26. Saliu vetë është një virus politik nga i cili Shqipëria vuan akoma. Trupi i sëmurë i Partisë Demokratike që nuk ka fuqi ta mposhtë këtë lloj virusi që fatkeqësisht ka mbërthyer edhe kryedemokratin Lulzim Basha. Dhuna, agresiviteti, radikalizmi, anti-institucionalizimi, urrejtja dhe privatizimi i shtetit janë simptomat që shfaq virusi Sali

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu