• |
ide | kryesore

Aksidentohet autoambulanca në Lushnje, vdes pacienti, plagoset shoferi

Arkiva, Lajme, Të fundit

Një aksident tragjik ka ndodhur në aksin Fier- Lushnje teksa një ambulancë ka dalë nga rruga dhe ka ndërruar jetë pikërisht pacienti që ndodhej brenda.nAksidenti ka ndodhur saktësisht në fshatin Krutje, teksa ambulanca po shkonte në drejtim të Tiranës. Shoferi i cili drejtonte ambulancën, N.H, 55 vjeç është dëmtuar kurse pacienti M.M, 62 vjeç nuk ka mbijetuar dot.

NJOFTIMI NGA POLICIA


Lushnje

Informacion paraprak

Sot rreth orës 17:50, në aksin rrugor Fier-Lushnje, në afërsi të fshatit Krutje, një ambulancë që po transportonte një pacient drejt Tiranës, ka dalë nga rruga.

Si pasojë ka ndërruar jetë pacienti, shtetasi M.M, 62 vjeç, dhe është dëmtuar drejtuesi i ambulancës, shtetasi N.H, 55 vjeç, banues në Sarandë, i cili ndodhet në spitalin e Lushnjes nën kujdesin e mjekëve.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të kësaj ngjarje.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu