• |
ide | kryesore

Rifillimi i dialogut/ Beogradi dakord të ndalojë fushatën e mosnjohjes së Kosovës

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Me qeverinë e re duket se dhe dialogu Kosovë- Serbi do të rifillojë me bekimin e SHBA dhe BE.

Radio Evropa e Lirë ka mësuar nga burime diplomatike se Serbia do të ndalojë fushatën e mosnjohjes së Kosovës për të favorizuar dialgoun.


Nuk dihet nëse ka një premtim nga pala tjetër apo është ndikimi i ndërkombëtarëve por ende nuk ka një vendim publik nga Beogradi zyrtar.

“Si pjesë e vullnetit të mirë për të krijuar një atmosferë të favorshme për vazhdimin e dialogut, palët në Beograd kanë rënë dakord të mos vazhdojnë me këtë fushatë,” konfirmoi një burim i lartë diplomatik në BE për Rel.

1 Comment

  1. MERO GELBAZA DO TI PERDHUNOJ DULLEN ISA MUSTAFON HASHIM THAQIN DHE BATON HAXHIUN .. thotë:

    ME ISA MUSTAFON DHE DULLEN E HASHIM THAQIN DO JU EC VAJ KJO BISEDE DERI NE NDARJE..BILES KUR TE VINI NE TIRANE VELLAI JUAJ EDI RAMA DO TE JETE SHUME I KENAQUR ME REZULTATIN

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu