• |
ide | kryesore

4 gabimet që shkaktojnë rrathë poshtë syve

-Instant, F1, Stil

1.Nuk po përdorni kremin mbrojtës ndaj diellit


Lëkura e hollë e kapakëve të poshtëm dhe të sipërm është veçanërisht e prekshme nga hiperpigmentimi (dhe kanceri i lëkurës).


2.Teprimi me retinoidet

Aplikimi i tepërt mund të shkaktojë skuqje dhe rrjepje që më pas kthehen në kafe ose gri teksa ndodh procesi i shërimit.

3.Pastruesit e makeup-it jo cilësorë

Nëse ju duhet të fërkoni shumë lëkurën për të hequr makeup-in e syve, ju shkaktoni inflamacion dhe dëmtim kapilarësh. Rekomandohen vajrat pastrues, që e shkrijnë makeup-in.

4.Uji i nxehtë

Larja e fytyrës me ujë të nxehtë shton fryrjen dhe thekson nuancën e errët. Lajeni fytyrën me ujë të vakët.

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu