• |
ide | kryesore

“Pusho o gore pusho” “Hajdut” “Na e shpife me ato xheste” sherr në Opinion mes Ben Ahmetajt dhe Gaz Bardhit për inceneratorët

-Instant, Lajme, Të fundit

Telefonata e Arben Ahmetajt në Opinion ku diskutohej sërish për inceneratorët është shoqëruar me debate të forta mes Ministrit të Rindërtimit dhe ish deputetit të PD, Gazment Bardhi. Që në nisje të ndërhyrjes së tij me telefon, Ahmetaj ka kërcënuar Bardhin se do t’i nxjerrë dokumenta që do t’ia nxjerrin bojën, ndërsa i kërkonte ta lejonte të fliste me fjalët “Pusho o gore pusho” apo i kërkonte drejtuesit të emisionit Blendi Fevziut me fjalët “pushoje atë gore, thuaj të pushojë ai gore…”.


Në anën tjetër Bardhi e ka quajtur “hajdut” dhe ka paralajmëruar disa herë ish Ministrin e Financave se “nuk do t’i gëzojë lekët që ka vjedhur”. Ahmetaj nga ana e tij e ka paralajmëruar se mund edhe ta quajë me ndonjë “epitet“, pa e thënë se çfarë kishte në mendje, ndërkohë që i ka thënë Bardhit, se “ia shpife njerëzve me ato gjeste”.


Ahmetaj tha se inceneratorët janë investime publike që i kalojnë shtetit në fund të investimit. Sipas tij Elbasani ishte në emergjencë para se të ndizej inceneratori dhe qyteti mbante erën e plehrave. Ai tha se si Ministër i Financave kishte qenë autoriteti fiskal, ndërsa fizibilitetin e bën autoriteti kontraktor nëpërmjet një komisioni.

Në lidhje me akuzat se ka qenë në makinë me Mirel Mërtirin, që kishte lidhje me kompaninë fituese të inceneratorëve, Ahmetaj tha se ka qenë me të paktën 500 biznesmenë në makinë, duke përmendur Çet Kastratin, Salillarin, Avni Ponarin etj, madje ai tha se ka udhëtuar edhe me Blendi Fevziun në një makinë.

Akuzave të Gazment Bardhit se ka dhënë mbështetje financiare për një projekt mbi 60 milion euro, Ahmetaj i tha se “ia shpife gjithë dynjasë me ato xheste“. “Ti ia shpife gjithë dynjasë me lekët që ke çuar në shtëpi” iu përgjigj Gazment Bardhi, që mori si përgjigje një sfidë nga Ahmetaj “Gjeji ti pra, m’i gjej lekët ti, gjeji ti“. Në përgjigje sekretari i PD premtoi se Ametaj nuk do t’i gëzojë lekët.©Lapsi.al

34 Comments

 1. E pash emisjonin dhe te them te drejten Bardhi jo vetem qe tha genjeshtra qe po vete i nxorri vete, por ishte me te vertete GORE ,
  Ta kisha perballe do ta merrja me shpulla cdo 10 minuta
  Deri tani kisha shume dyshime se Rama do te fundosej me kete afere.. por tani kur degjova keto dy goret e PDs se per cfare e akuzojne , mund te them se jo vetem qe Rama nuk fundoset , por do ta ktheje kete afere ne mbrojtje te kasuses se tij.
  Keto goret e PDs , sot ja dhane Rames , piket qe ai humbi ne emisjonin e meparshem tek Fevziu.
  Te dy keta perfaqsuesit te PDs folen me shume si propagandiste dhe jo si juriste.

  1. Fle ne dafina o ? rilinds. O vemje, vjedhja ben muuuuuu aty o rob zoti. Kjo do thote qe te kane fut doren ne xhep dhe ty si gjith 3 mil shqiptareve. Nese kenaqesh se te vjedhin, athere vazhdo festo.

   1. Pirdh , pirdh o ABC ..
    Ata dy GORET e PDs dje , me menyren se si shtruan ceshtjet, me faktet qe nxorren , me genjeshtrat qe u munduan ti fusnin midis fjalive te propagandes treguan se nga kjo histori ASNJERI NUK DO SHKOJE NE BURG.
    Gazetaret ja u kerkuan disa here se kush jane pikat e kontrates per te cilat akuzohet qeveria, kurse keta benin propagande .
    Te jesh HAJDUT eshte nje gje, Ta vertetosh qe eshte Hajdut eshte nje gje tjeter.
    Me sa pash dje , nese keta kane cuar ne spak fjalime propagandistike sic bene dje dhe jo fakte, ta them qe sot qe SPAKu nuk do ta hapi ceshtjen fare.

    1. Te pagoi “ben qoftja”? Ta harroje qe do fitoje me Shqipetaret e kane figure te urryer..Qelbesire e hajdut..Do kthehet te shese fshesa prape shtepi me shtepi po kesaj rradhe do paguaj TVSH..I thuaj te ktheje edhe karriget e Fondit Amerikan!

   1. O Elio.

    Jemi ne fushate zgjedhore..
    Ne tere ato fjalime propagandistike qe degjova dje mund te jene te verteta vetem 20% e tyre.
    Kujton se Bardhit dhe Alibeajt , ju intereson te zbulojne vjedhjet dhe te cojne ne burg hajdutet ???
    Ata duan te marrin pike per zgjedhjet e ardhshme. Sot e 30 vite. Cdo parti ne opozite kete gje ka bere. Ka uleritur me te madhe se po ju vjedhin.. dhe kur vjen vet ne pushtet, vjedh vete.

    Thirri mendjes.. eshte e gjitha politike dhe fushate elektorale.. ku cdo pike , cdo dalje publike , cdo akuze ( qe mbae nuk vertetohet kurre) ndikon shume ne elektorat.

    ( nese mendon se PD vertet po lufton korrupsjonin , atehere mund te them se je MILITANT NAIV )

    1. Sipas teje duhet te mbajme Ben Qoften? Me arrogance vjedhje pa dinjitet dhe kapacitet… Eshte fushate zgjedhore, por duhet te ndryshoje..mjaft me arrogancen e hajdutit haptas. Ahmetaj me Ramen nuk kane lene me kompani pa pronesuar vete, kane aksioet ne rruge e ne cdo ndermarrje qe japin me PPP..Ajo qe rrevolton nuk eshte vetem vjedhja por arroganca ashiqare dhe tallja me njerezit! Konstatimi jane njelloj? JO NUK JANE NJELLOJ..! Duhet te ndryshoje!

 2. Se cfare ka lene pa thene Ahmetaj, kjo kuptohet qarte dhe nuk i duhet vene re se eshte njesoj si te merresh me femijet jashte martese te cilet nuk kane piken e fajit per menyren se si kane ardhur ne kete bote. Problemi qendron tek Ahmetaj qe nuk kuptohej se pse ishte i nervozuar aq shume mbreme. Te enjten ishte shefi i Ahmetaj qe ishte nervoz dhe nga ky nervozizem humbi shume pike. Personi me nick name “?” pak me siper, mendon se nervozizmi i Ahmetaj rregulloi ato cfare kishte prishur Rama me nervozizmin dhr idiotlleqet diten e enjte. Pikerisht ketu fillon katastrofa. Fyerjet personale te Ahmetaj ndaj Bardhit, treguan se situata ne kampin rilindor nuk eshte aq roze sa mundohen ta paraqesin komentuesit e bodrumeve, perkundrazi. Toka qe po iu rreshqet nen kembe dhe per me teper tringellima e disa hekurave qe mund te shkaktoje “termet” pas 25 prillit, iu ka erresuar llogjiken mavive qe tashme jane bere te zinj sterre. Shpjegimi eshte shume i thjeshte, nese denoncimet e opozites per vjedhjen me imceneratoret, nese nuk do ishin te verteta nuk do i nervozonin kaq shume rilindoret, perkundrazi, do i merrnin me te qeshur dhe maksimumi do benin ndonje padi per shpifje sic e kane zakon. Por me sa duket situata iu ka ikur nga duart dhe e kuptojne qarte se cfare i pret ku cdo gje fillon nga humbja e pushtetit. Te tjerat vine me pas…

 3. Te shahet tjetri per gusto seksuale tregon ku ka rene niveli i bandes mavi. Shihni se i ka ngelur hatri Rames dhe Dash Pezes. Sa per Ahmetaj me shkolle te larte anglishten dihej qe vjedhjet do ti bente te trasha

  1. O x .
   Gore nuk do te thote BYTHQIR.
   Asnjeri nuk ta preku Bardhin per pederast , por per nje njeri qe si mbyllet goja dhe ben vetem zhurmusin.

 4. Une si popull nuk e kam fare problem se nje punonjes,i cfaredo niveli eshte,ka qejf te shkoj me meshkuj.me intereson qe taksat e mija te mirmenaxhohen e ti sherbejne komunitetit.problem eshte kur eshte bythqir,ose kurve e vjedh xhepin tim.ose me keq akoma kur nje jevg me mama kurve qe bente orgji qe ne kohen e dulles,vjedh e vjedh pa pushim e nuk i hyn gjemb ne kemb.

 5. Ripjerrdhja ne gamat e fundidit por nje Drejtoresh e Ripjerdhjes nje dit deklaroi me nje mike te vet ky Kryeminister na shkatroi karrjeren mundin djersen shkollen qe sakrifikuam aq shum per ate shkoll kur te na hapen dosjet e punes

 6. IMAGJINONI JEVGJITI I THOTE GORE NJE FISNIKU .
  O TE QIFSHA JEVGJITKEN O BEN KURVA .
  NESE PD I SHKON DERI NE FUND BURGU TE PRET O KURVE MASHKULL

  1. ose je fisnik ose je bythqir. te dyja nuk mund te jesh. gazi e ben me rradhe me denion mejdanin cunin e xhepes dhe nuk mendoj qe eshte nje figure perfaqesuese

 7. Ore ju qe pirrdhni ketu, ju qe nuk beni deryren ne administrate por merreni me komente ne favor te shefave se e keni shit veten si buca per nje rroge, harroni qe do rrisni femijet te ky vend, une jam nga elbasani dhe ju them me bindje te plote qe nuk ndizet inceneratori, ca mashtroni kot vetem qe te lepiheni si plera te shefat e juj hajdut!

 8. Sulmi seksist i Ahmetajt, eksponent i larte i qeverise, ndaj perfaqesuesit te opozites eshte i ndyre! Nuk ka lidhje orientimi seksual, i cfaredolloji qofte, me punen, profesionin, politiken. Vetem tek vendet dhe tek njerezit menderisht te prapambetur gjejme shembuj reagimesh kaq te shemtuara.

  Te akuzoi, hidhe ne gjyq, merri leke me gjykate, perdore vendimin e gjykates mediatikisht per ta diskretituar; nderkaq ke armatime mediatike plot per tju kunderpergjigjur, si edhe kur te duash!

  Pse duhet sulmuar ‘nen brez’, me aludime per homoseksualitet!?

 9. Sa keq kane perfundu talibanet e shqupit. Te hudhen ne fyt kur i trego qorr bythqirin.
  Po ashtu per Like floririn e Mona cizmen.

  1. Ore ti trego cfare te duash..pp te thone te gjithe qe perderisa nuk na ka vjedhur, nuk na intereson. Ahmetaj dhe qeverrrrria jote mashtruse e hajdute po duket qarte!

 10. Tre inceneratoret Jane nje pikture abstrakte
  Me dixhituren “Lopa dhe Bari ”
  Aty duket vetem toka e zeze (me plehra ) se lopa (perfituesit) e hengri barin(leket) dhe iku

 11. Duhet te jesh kelysh goreje qe ti drejtohesh nje kundershtari politk ne menyre rruge, por si evgjit qe eshte e konsideron sjelljen e tije normale sepse ne ate nivel fmiliar eshte rritur e edukuar, nuk mund te presesh tjeter!!!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu