• |
ide | kryesore

Edhe Bush uron Biden për fitoren

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Ish-Presidenti amerikan George W. Bush i cili drejtoi Shtëpinë e Bardhë në 2 mandate nga 2001-2009, ka uruar Joe Biden për fitoren e tij dhe duke siguruar amerikanët se “vota e tyre është e numëruar”.


“Presidenti Trump ka të drejtë të kërkojë rinumërime dhe të ndjekë sfida ligjore dhe çdo çështje e pazgjidhur do të gjykohet siç duhet,” tha ai, duke shtuar se “Populli amerikan mund të ketë besim se këto zgjedhje ishin thelbësisht të drejta”.


Republikani Bush shprehet gjithashtu se kishte folur në telefon me Presidentin e zgjedhur Joe Biden dhe Zëvendës-Presidenten e zgjedhur Kamala Harris për t’i uruar ata. Ai e quajti Joe Biden “një njeri të mirë që ka fituar mundësinë për të udhëhequr dhe bashkuar vendin”.

Bush gjithashtu përgëzoi Donald Trump për fitimin e mbështetjes së më shumë se 70 milion amerikanëve dhe tha se zërat e tyre do të “dëgjohen përmes Republikanëve të zgjedhur në çdo nivel të qeverisjes”.

Image

6 Comments

  1. Përveç ” shpëtimtarit ” tonë të përjetshëm dhe gaztorit të pavdekshëm me emrin Sali Berisha, taborrit të “shpëtimtarëve” tanë të rremë i është bashkuar edhe Presidenti i Republikës i cili, pas përshkrimeve bajate, vulgare, të padenja dhe antikushtetuesve të pushtetarëve, ka lëshuar ultimatumin çudibërës ” O sot, o kurrë ! “.

    1. O trimi i dy metroshit.
      Siç duket ti të ka përlqyer kjo ideja e votimit me postë e po e “voton me postë” ate, që tani me nga dhjetë “vota” në ditë me “komentet” tënde të përsëritura disa herë këtu.
      Duket se ke pasur të kora të mbara me kanabisin.

  2. Perderisa edhe ky ishte mirefinancuar nga Soros-i, normale qe do ti kthente nderin nepermjet telefonit. Pasi edhe shume republikane por edhe vete Trump ja rikujtoi gjate Konventes qe “Ke qene nje nga perfituesit direkt te financimeve te Soro-it” dhe si per ironi te fatit eshte po njejta situate si e tij me Al Gor. Dhe ne ate kohe asnje nga Demokratet nuk doli ti thoshte Al Gor qe ndalonte se kerkuari te drejten e rinumerimit dhe as i beri ndonje telefonate ndonjeri per ta uruar.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu