• |
ide | kryesore

Basti i fortë i Gazment Bardhit: Nëse për 6 muaj nuk denoncojmë PPP-të, po vjedhim vetë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike Gazmend Bardhi vuri “një bast” të fortë politik në emisionin “Real Story” në “News 24”. Numri “2” i demokratëve tha se “nëse për 6 muaj, qeveria “Basha” nuk denoncon aferat korruptive të paraardhësve, do të thotë se është duke vjedhur”.


“Ne do kalojmë në skaner PPP-të në 30 vjet. Ky ligj-antimafia të zbatohet edhe për kontratat koncesionare. Qeveria Basha do denoncojë çdo aferë korruptive në Prokurori. Do t’i çojmë për 6 muaj, përkundër do të thotë që ne po vjedhim vetë.


Kam qenë vetëm 3 muaj ministër teknik, e më doli përpara afera e byzylykëve elektronikë dhe buxhetit iu kthyen 2.5 milionë euro me vendim gjykate. Unë isha në karrige për t’i shërbyer interesit publik.

Nëse nuk e japim këtë shembull për 6 muaj, i bie që po vjedhim vetë. Do të denoncojmë aferat e qeverisë më herët ose atë jemi duke bërë ne. Platforma antimafia përfshin kontratat e PPP-së që janë bërë në 30 vjet, e përsëris” – tha Bardhi. ©LAPSI.al

10 Comments

 1. Ai nuk ka qenë protaganist publik i ndonjë gjyqi të famshëm, përveç dy gjyqeve, atij të Gërdecit, dhe atij të Ilir Metës.

  Vetëm pse ai është në konflikt me Ilir Metën për kontrollin e reformës në drejtësi dhe me Sali Berishën për shkak të djalit të tij, është kthyer automatikisht në një figurë të urryer për opozitën, e cila ka sulmuar me një gjuhë talebane, SHBA-në.

  Ky mllef ndaj SHBA për nderimin e Dvoranit dhe injorimi i respketit ndaj Bashës, identifikon lidershipin real të opozitës dhe tregon se kush e udheheq atë.

 2. Sot PD e Lulzim Bashës ka aq mungesë fantazie sa edhe nuk nxjerr dot një logo e emër të ri të koalicionit, por kërkon në magazinë dhe nxjerr nga kutitë e vjetra të kartonit, emrin e vjetër të aleancës që solli Sali Berishën me Ilir Metën në pushtet.

  Të jetë thjesht një mungesë fantazie? Nuk duket tamam ashtu, por ngjan më shumë një logjikë e imponuar e vullnetit të një aleance, që realisht është thelbi edhe i këtyre zgjedhjeve.

  Vërtëtë Lulzim Basha kandidon për kryeministër, por protagonistët realë të “Aleancës për Ndryshim” janë Sali Berisha dhe Ilir Meta.

 3. Basti Gazment pederastit…..

  Luli para ktij tha qe nuk ka koalicion me Ramen dhe nxorri njerezit nga cadra.
  Pastaj tha qe nuk ka zgjedhje me Ramen k/minister dhe po futet sot ne zgjedhje.
  Pastaj tha qe nuk ka zgjedhje lokale dhe doli si legen duke “denuar” dhunen.
  Ed thuthuqi vuri bast dhe tha qe po u bene zgjedhjet, une do heq dore nga politika.

  Njisoj si Saliu me Fatos Nanen dhe Like floririn.

  Kto bqira kane 30 vjet qe po hajne turpin me buke.

 4. Gazi Byça Byça, kujdes daku me ato PPP se ka shkrujt Gita liber per ato. Jua keput veglat Doktori dhe ty nese ke dhe Lulit. Ju çon per 24 ore atje ku percolli Azemin dhe Olldashin

 5. Po ti dhe tani po i denoncon. ,me ke kujton se tallesh o torre bytha. A i anullon dot dhe a do cosh para drejtesise kedo qe ka zbuzuar dhe vjedhur keto i premton dot, nese jo mos fol me

 6. I paemer ! Fantazine e Lulzim Bashes gjeje te programi i PD-se. Qeveria e tepsise dhe timonit ngelet ne doren e fantazise se KM dhe shteti e populli ne dore te marrezise se pushtetit pa program. Prandaj partite politike votohen per programin. Qeverisja nuk eshte me te pare e me te bere.
  E ke pare KM pas shpalosjes se programit te PD- se se sa hapa mbrapa eshte, vetem belbezon dhe nuk di cthote.
  Ka humbur koherencen vetebesimin dhe nuk flet me ne ajer per te kenaqur vetem te keqperdorurat e rilindjes.
  Tani e ka ulur te abuzuaren ne karrige dhe po studion tezat e provimit te madh qe i ka vene Lulzim Basha perpara.
  Kjo eshte fantazi . Shahisti yt ka nevoje te studioje skemat si Ilo Pinci..

 7. E teksa në Shqipëri ka prirje për ta politizuar situatën duke ua faturuar këto vdekje të shtuara teorive se po fshihet numri real i viktimave të Covid, në kontinent situata është edhe më alarmante.

  Bashkimi Evropian ka regjistruar mbi 450 mijë vdekje shtesë nga marsi deri në nëntor të 2020, krahasuar me mesataren e viteve të mëparshme, sipas të dhënave të BE.

  Rritja prej 40% mbi mesataren arriti kulmin në nëntor, sipas të dhënave të Eurostat. Nga ai popull jeni ju o shpellkare qe te terhoq i zvarre,elona meco po ju pret te byrektorja e pd per udhezimet e reja per ju karelepiresa te pd qe te mbush i port halet e zenit metes e salihut,Qimin e keni gati

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu