• |
ide | kryesore

Manchester United fitoi derbin, por humbi Rashford: Solskjaer rrezikon mos ta ketë ndaj Milan

-Instant, Sport

Manchester United feston fitoren befasuese në derbi që i dha fund serisë pa mbarim të fitoreve (21) të kushërinjve të City, por në shtëpinë e Djajve të Kuq ekziston një shqetësimi i madh për gjendjen e Marcus Rashford, i cili doli në minutën e 73 në derbi për shkak të një problemi në këmbën e majtë dhe rrezikon të humbasë ndeshjen e parë të raundit të 1/8 të Ligës së Evropës kundër Milanit: “Ne duhet të bëjmë disa llogaritje se kush është mirë dhe kush nuk është – tha Solskjaer pas suksesit ndaj City. – Tani kemi një ndeshje tjetër të enjten kundër Milanit dhe nuk mund të preferojmë një ndeshje në vend të një tjetre”.


“Siç thashë, jemi më mirë se 12-16-18 muaj më parë. Jemi përmirësuar shumë, jemi më të fortë dhe elastik. Ka më shumë personalitet dhe kjo më pëlqen shumë – shtoi tekniku para se të fliste për dëmtimin e sulmuesit të tij, gjendja e të cilit do të vlerësohet në orët e ardhshme – ai ka ndjerë dicka në kavilje kur rikuperoi 70 metra për të ndërprerë një aksion goli. Kjo tregon sjelljen e djaloshit, angazhimin e tij dhe frymën e sakrificës. Mendoj se është kavilja. Do të bëjmë kontrollet. Nuk kam pasur ende mundësi të flas me mjekun ”.


“Për Milanin do të bëjmë llogaritë” përfundoi trajneri i Djajve të Kuq, duke treguar një shqetësim për ndeshjen e së enjtes mbrëma.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu