• |
ide | kryesore

Justin Bieber: Nuk përdor më celular

-Instant, Paparazzi, Slider

Këngëtari Justin Bieber ka zbuluar për fansat e tij se ka hequr dorë nga përdorimi i telefonit.


Justin ka treguar se ky veprim e ka ndihmuar në jetën e tij personale dhe mban vetëm një një iPad për të kontaktuar me ekipin e tij, ndërsa ka shkëputur komunikimin me personat të tjerë.“Kam mësuar se si të vendos kufij dhe thjesht ndjej se nuk i detyrohem askujt asgjë .Kjo më ka ndihmuar të jem në gjendje të them thjesht “jo” dhe të jem i vendosur në atë që them. Dua me gjithë zemër t’i ndihmoj njerëzit, por unë nuk mund të bëj gjithçka.Në këtë pikë të jetës, kam arritur një nivel suksesi aq shumë herë sa e di se suksesi nuk është gjithcka, nuk është ajo që më sjell në ‘kulmin e lumturisë sime’.Unë thjesht ndryshova përparësitë e mia në mënyrë që të mos bëhesha thjesht “një statistikë” tjetër në muzikë. Qëllimi im i vetëm tani është ta përdor muzikën time për të frymëzuar.”rrëfeu Justin.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu