• |
ide | kryesore

Bebe Rexha, mesazh për ata që vuajnë nga shëndeti mendor: Mbajeni kokën lart, zemra juaj po e kalon këtë

-Instant, Paparazzi, Slider

Këngëtarja Bebe Rexha së fundmi ka folur rreth shëndetit mendor.


 


Përmes rrjetit të saj social,Instagram, Bebe ka postuar një video duke i drejtuar  një mesazh motivues të gjithë atyre që në këto momente po vuajnë nga ankthi, depresione apo sëmundje të tjera.“Hej, mos mendo në çfarë po kalon, asgjë për të cilën nuk flet. Zemra juaj po merret me të për javë, muaj apo edhe vite, dhe ju bën të shqetësuar, të dëshpëruar, të vetmuar ose të irrituar. Ti po e kalon këtë, sepse ti gjithmonë e bën, kështu që mbaje kokën lart, merr frymë thellë dhe kalo një ditë të bukur”, u shpreh këngëtarja në video.Mesazhi i saj është mirëpritur nga ndjekësit duke e komplimentuar dhe shkruajtur komente pozitive.

 

 

 

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu