• |
ide | kryesore

Fotot më të mira nga Lojërat Olimpike të Tokios (Pjesa e dytë)

-Instant, Sport

Prej një jave tashmë Lojërat Olimpike të Tokios po na shoqërojnë me shfaqje mahnitëse dhe rezultate të papritura.


Të Shtunën, notari amerikan Caeleb Dressel vendosi një rekord botëror në flutur 100 metra për të fituar medaljen e tij të tretë të artë të këtyre Lojërave. Ai gjithashtu ka fituar medaljen e artë në stilin 100 metra të lirë dhe stafetën e stilit të lirë 4×100 metra.


Një tjetër yll amerikan i notit, Katie Ledecky, fitoi stilin e lirë 800 metra për Olimpiadën e tretë radhazi. Është medalja e saj e shtatë e artë në karrierë dhe e dyta e këtyre Lojërave, për të shkuar me atë që fitoi në stilin e lirë 1.500 metra. Ledecky gjithashtu fitoi dy argjendë në Tokio.

Këtu janë fotografitë më të bukura që kemi parë nga këto gara olimpike deri më tani.

Fotografitë më të mira nga Lojërat Olimpike të Tokios

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu