• |
ide | kryesore

FSHF publikoi përgjimin për Veliajn, tatimorët zbarkojnë te bizneset e Armando Dukës

-Instant, Lajme, Të fundit

Pas përplasjes me kreun e Bashkisë së Tiranës dhe publikimit të audio përgjimit ku dëgjohet kryebashkiaku Veliaj duke presionuar anëtarët e shoqatës për të manipuluar zgjdhjet në FSHF, tatimorët kanë zbarkuar në bizneset e kreut të Federatës Shqiptare të Futbollit, Armando Duka. Mësohet se janë 15 efektivë të hetimit tatimor që janë duke kryer kontrolle në bizneset e familjes Duka, raporton Ora News.

Mes Dukës dhe kryebashkiakut Veliaj ka patur një sërë përplasjesh ditët e fundit. Veliaj deklaron se Duka ka shpërdoruar detyrën duke vjedhur fondet e sportit. Nga ana tjetër, kryetari i FSHF-së thotë se Veliaj është duke ndërhyrë me anë të shantazhit në zgjedhje e Federatës.


6 Comments

  1. Ky Armando Duka na eshte bere si monark, prej 30 vitesh e ka uzurpuar Federaten, ama kur shohim rob si Erjon Veliaj apo Edi Rama, jo Armando,Sala, Meta por edhe me te keqin e ketij vendi do e zgjidhja ,mjafton te hiqja Ejon Veliajn dhe Ramen

  2. Rikthehet “Klani i Zemunit”, Berisha hedh në sulm bashkëpuntorët për të mbrojtur Armando Dukën,dukesh qe je nje shpellkar klasik nga vicidoli

  3. hahahahhaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa ………………………..
    do ja degjoni krismen o kurva te kuq
    do lebetiteni nga mllefi popullor o vemje me surrat kurve

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.