• |
ide | kryesore

Rama: Jeni vulosur me ‘non grata’/ Noka: Qeveria me flamurin e anti-korrupsionit si ISIS kundër terrorizmit

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Seanca e parlamentit të sotëm është shoqëruar me debate të vazhdueshme mes opozitës dhe mazhorancës. Teksa replikonte me deputeten demokrate Jorida Tabaku në lidhje me korrupsionin, kryeministri Edi Rama ka thënë se shqiptarët i besojnë socialistëve për reformat pasi demokratët janë të njollosus me vulën e ‘non gratës’.


“Duke qenë se i referoheni në mënyrë të vazhdueshme do ju sugjeroja që të mos e harroni flamurin tuaj, jo Nokën. E kam me flamurin e lëvizjes suaj të madhe demokratike, e keni të arkivuar me një vulë sipër, non grata. Dhe për çfarë, për korrupsion të çfarë natyre, madhor. Dhe jo nga KLSH, por nga DASH. Kështu që këto nuk duhen harruar, as e para, as e dyta, për ta vënë në perspektivë çdo debat e çdo ballafaqim.”, tha Rama.


Ndërkohë një kundërpërgjigje ka ardhur nga demokrati Flamur Noka, i cili ka thënë se Rama nuk mund të flasë për luftën kundër korrupsionit pasi kjo do të ishte njësoj sikur ISIS të ngrinte flamurin dhe të zotohej kundër terrorizmit.

“Që kryeministri të mbajë flamurin e anti-korrupsionit është njëlloj si të shohim ISIS të mbajë flamurin kundër terrorizmit. Respektoni opozitën se e kanë zgjedhur demokratët. Tangon ka vende të tjera ku mund ta kërcejnë jo këtu në parlament.”tha Noka.

34 Comments

 1. Nongrata do ta qi mamane ty o pallosh.
  Do tja degjosh krismen o kurve , sdo te xene kembet dhe’ o kurve e parase dhe e pushtetit.

 2. O KURV MASHKULL ,TI DUHESH LARGUAR ME ÇDO MJET ARME DHE DHUNE TE MUNDESHME .
  BURGU ESHTE DESTINACIONI YT .

 3. Mazhoranca gjithmone ka realizuar plot projekte ne te miren e vendit tone! Por ajo cka eshte me e rendesiahmja eshte se i bejne per te miren e popullit jo me vjedh popullin

 4. Te ishte per opoziten sdomkishte bere as gjysmen e punes se bere nga qeveria aktuale. Le te heqin dore nga komentet vend e pa vend

 5. Pdja duket qe esht enje parti qe sben me fare per politike qe ne moemntin qe ne krye te saj eshte sala nje kriminel qe ka sjelle shume te keqija per vendin tone

 6. Parti e poshter vetem te vidhni e te veis i jeni ju te pd nuj ju vjen zor e flisni neper mbkedhje keq per partin e ps

 7. Keta te opozites jan te gjith per tu nxjerr me shkelma nga aty. Kriminel te papar dhe bejn si te ndershem. Nuk esht nje nongrata aty jan te gjith nga pd

  1. Po klea Opozita po vjedh tenderat per rruge floriri,po mos ishte pd ne do rronim si gjermanet,anglezet e gjithe perendimoret e tjere.Sa per non graten e Saliut i doli boja fare.Me fal por eshte nje barcalete ne zonen time qe tregon kur delja ngriti bishtin te beje shurren e dhija qe ndodhej aty prane e qesendisi kur e pa bishtngritur.Delja i u pergjigje: E dashura dhi une te shoh perhere “ate” placken tende te qelbur se bishti jot eshte perpjete kurdohere e nuk te thashe njehere,what’s wrong with you?

 8. Se pari pergjegjesia eshte individuale , edhe ps ka non grata po nuk ka kryetarin si ju te pd qe vazhdoni ta mbeshtesni akoma

 9. Vetem nje felliqesire shkruan afersisht copy-paste nga bodrumet e erreta te Rilindjes. Po te ishte gjalle Qazim Mulleti do te thoshte: shko mer hajvon veni men grus ,nones motres,goces se e shkelyn zogun,apo varja,qef po bojn

 10. Brigada Mavi e agjitacionit propagandes paska dale ne pune sot, megjithese eshte e njejta dore qe i shkruan duke fillu ke Igli e mbaron ke Redi. Robt ku ti kesh

 11. non grata dridhet kur degjon emrin e Edi Rames o shpellar dhe nuk puth kurre ne pushtet sa te jete Amerika

 12. i vetmja gjalles e shpallur non grata nga departamenti i shtetit Amerikan eshte Salih Ram Vucidoli o Mul Bytheci qe ngele mbas xhamadanit prej leshi te Salihut

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.