• |
ide | kryesore

Protesta e 7 korrikut, selia e PD-së do të hapet për qytetarët

-Instant, Lajme, Të fundit

Partia Demokratike e drejtuar nga Sali Berisha ka njoftuar hapjen ndaj shoqërisë për përgatitjen për frymën popullore të protestës së 7 Korrikut, duke hapur selinë dhe foltoren e saj për shqiptarët.


Në njoftimin e saj ajo thekson se burra dhe gra, profesionistë etj. do të hyjnë në seli për të shpallur shqetësimet e tyre personalisht dhe jo përmes përfaqësuesve politikë.


E para që do të nisë serinë e daljeve publike është Artemisa Halili, nëna e një fëmije 6 vjeç, stomatologe.

“Partia Demokratike me idenë e hapjes ndaj shoqërisë, dhe në përgatitje për frymën popullore të protestës së 7 korrikut, do të hapë selinë dhe foltoren e saj për shqiptarët.

Për herë të parë, të rinj e të reja, burra e gra, profesionistë dhe fermerë, njerëz nga të gjitha fushat e shoqërisë, do të hyjnë në seli për të shpallur shqetësimet  e tyre personalisht, dhe jo nëpërmjet përfaqësuesve politikë.

Partia Demokratike, në kontratën e re sociale me shoqërinë, fton të gjithë shqiptarët që duan të ngrenë zërin, të na bashkohen çdo ditë në foltoren e selisë dhe më 7 korrik në shesh. Serinë e daljeve e hap sot Artemisa Halili, nëna e një fëmije 6 vjeç, stomatologe.  Lidhja live në ora 11 nga selia e PD-së”, njofton Partia Demokratike.

2 Comments

  1. bravo diktatura duhet zhduk se i mori shpirtin njerezve edhe pse para ca vjetesh luftuam per largimin e saliut po ky na doli me keq

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.