• |
ide | kryesore

Ndahet nga jeta reperi Takeoff

-Instant, Paparazzi, Slider

Anëtari i Migos, Takeoff  është ndarë nga jeta në  moshën 28-vjeçare.


Reperi u qëllua në një rrugicë bowling në Teksas herët të martën sipas TMZ. Në orën 2:40 të mëngjesit, policët thuhet se morën një telefonatë për një njeri që u qëllua në 810 Billiards & Bowling Houston pas një sherri.


Individi u shpall i vde*ur në vendngjarje, raporton Departamenti i Policisë së Houston. Toger Christina Salazar pretendoi se 40 deri në 50 persona ishin në sallën e bowlingut kur ndodhën të shtënat, duke shpjeguar se dy viktima të tjera u dërguan me automjete private në spitalet aty pranë.

Ndërsa policia konfirmoi se Takeoff ,xhaxhai i tij Quavo ishin të pranishëm.Pamjet e marra nga TMZ duket se tregojnë Quavo në rrugicën e bowlingut duke u përpjekur të lëvizë nipin e tij të ndjerë përpara se ta ulë atë dhe të bërtasë për ndihmë.

Quavo dhe Takeoff filluan Migos në 2008 me Offset, i cili është kushëriri i Quavo. Burri i Cardi B nuk ishte i pranishëm në momentin e incidentit.Fansat e grupit rep shkuan në Twitter për të ndarë dhimbjen e tyre. “Nuk mund të imagjinoj Migos pa Takeoff dhe Quavo së bashku,” shkroi një fans.Një tjetër shtoi, “RIP . Gjithçka që bëri ndonjëherë ishte të jepte hitet dhe të merrte meritat për punën e tij. Kjo nuk është aspak e drejtë njeri.”

Në fillim të këtij muaji, dyshja  folën për mundësinë e vazhdimit të karrierës së tyre pa Offset.

“Thjesht ndihem sikur duam ta shohim karrierën tonë si dyshe, e dini se çfarë po them?” Quavo tha në podcast “Big Facts”. Takeoff shtoi, “Ne nuk i dimë të gjitha përgjigjet. … Vetëm koha do ta tregojë.”/Lapsi.al


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *