• |
ide | kryesore

Britney Spears drejt pajtimit me motrën e saj

-Instant, Paparazzi, Slider

Britney Spears postoi së  fundmi një homazh për motrën e saj, Jamie Lynn Spears.


“Është dita ime, por ti je zemra ime, kështu që unë po mendoj për ty.Urime që je kaq e guximshme, frymëzuese edhe tregove guxim në shfaqjen tënde. Nuk je vetëm. Të  kuptoj sesi ndihesh.Motra ime e vogël!!! Të dua !!!”, shkroi Britney në një postim në Instagram.


Deklarata e saj nxiti shumë reagime në internet për shkak të grindjes së gjatë dhe shumë publike të motrave. Në janar, Jamie Lynn mori një letër ndalimi nga avokati i Britney-t përpara turneut të saj të librit për kujtimet e saj, “Things I Should Have Said”. Avokati e quajti librin i cili u publikua vetëm dy muaj pasi Britney u lirua nga konservatori i saj 14-vjeçar “të keq” dhe me “pretendime mashtruese ose skandaloze”. “Edhe pse Britney nuk e ka lexuar, ajo dhe miliona fansa të saj u tronditën kur panë se si e keni shfrytëzuar atë për përfitime monetare. Ajo nuk do ta tolerojë,”, u shpreh ai

Artistja gjithashtu hyri në Instagram disa herë për ta quajtur motrën e saj “llum”. Gjithashtu tha në një postim të fshirë se “duhet t’i kishte gjuajtur” motrës së saj  egoiste” dhe mamasë.

Megjithatë, Jamie  tregoi atëherë se akuzat e mediave sociale nuk përputhen me atë që motrat diskutuan privatisht.“Brit, unë jam gjithmonë këtu për ty. Ti e di. Në prapaskenë kam qenë gjithmonë këtu. Është bërë rraskapitëse kur bisedat dhe tekstet që kemi privatisht nuk përputhen me ato që poston në rrjetet sociale”, ka shkruar ajo.

Spears ka kritikuar më parë anëtarët e tjerë të familjes për rolet e tyre në marrëveshjen kufizuese ligjore./Lapsi.al


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.