• |
ide | kryesore

Largimi i bluzave të bardha/ Rama: Fenomen i gjithë jugut të Europës

-Instant, Lajme, Të fundit
Rama


Në takimin me punonjësit e sistemit të shëndetësisë, kreu i qeverisë Edi Rama është shprehur se emigrimi i mjekëve është një fenomen që ndodh në të gjithë kontinentin. Ai shtoi brenda këtij viti janë punësuar rreth 900 infemierë dhe 335 mjekë në spitalet publike të vendit.

Fjala e Ramës:

Më vjen mirë që sot sjell këtu faktin që pavarësisht vështirësive të kësaj kohe, një prirjeje që është edhe mes bluzave tona të bardha, siç është në shumë vende të jugut të Evropës, për tu larguar, kemi punësuar 5 mijë infermierë në sistemin tonë shëndesorë. 99% janë infermiere. Burrat janë hudhra që garantojnë që gratë të mos merren mësysh nga shumë sy të këqinj që i sulmojnë në të përditshmen e tyre. Janë mbi 900 vetëm këtë vit të punësuar me sistem. Janë 1320 mjekë. 335 vetëm gjatë këtij viti. 100 mjekë janë atashuar në spitalet tona rajonale.


30 Comments

 1. Shpresojme qe mos “eksportojne” ne Evrope dhe “deshiren” per t’i marre ryshfet te semureve keta, që per ironi i quajme bluza te bardha, që vetem me bardhesine nuk kane lidhje

  1. ky kerma nuk ka punuar as edhe nje sekonde te vetme.vetem ka vjedhur, vjedhur,vjedhur qe kur ka qene minister i kafsherise e pastaj ne bashki e ketu ku eshte tani,i pari i qenve.

  2. Elsa,Tosi, Rei, Ymer Ervin, Rei, Koli, Miri,Titi, Blerim, Luan, Roi, Tosi, Enkel, Fatik, Islam, Fredi, Noku,Nazim, Olsa, Ademi, Fredi, Klaus, Skenderi, Ergi, Dritan, Mondi, FatjonIgli, Klodi, Poli, Dario, Arber, Qazim, Elton, Ana, Era, Landi thotë:

   Mos na e vini re. Sot kemi marre leket e 15 diteshit!

 2. E sakte. Mjeket shkojne aty ku paguhen me shume, ndaj qeveria duhet t’i stimuloje me paga ne menyre qe shendetesia te ofroje sherbimet e duhura.

 3. Largimet ndodhin ne cdo vend te botes e ne skemi pse shqetesohemi sepse po nxjerrim cdo dite mjeke te rinje shume te mir

 4. “Ka edhe dosje të tjera që janë shpuzë, organizata kriminale që krijoi Berisha në vitin 1997 kur than ë mitingun e Tropojës që Shkëlqim Haklajn e dua gjallë ose vdekur në Tropojë. Pas vrasjes së tij, banda u fut në Tropojë me egërsi të jashtëzakonshme me ndihmën e shtetit dhe strukturave të policisë të asaj kohe. Rol ka luajtur drejtoria e policisë Kukës dhe arritën të vdisnin 100 e ca djem të Tropojës. Dumani ka dijeni për këtë çështje, ka pasur dosje”

 5. Krim mafje dhe korrupsion ka ne te gjithe boten, pse te mos kete edhe ktu te fshati yne politiko mediatik….ah se harrova, pa din….pa iman….

 6. Ky individ duhet ndëshkuar rëndë. Pikë! Nuk e bëri drejtësia, e cila ishte para Reformës një kartel i vërtetë pushteti që prodhonte e ofronte gjithçka, veç drejtësisë. Ne shpresojmë që ai sistem (pa)drejtësie që merrte urdhra nga Berisha, të ketë rënë me Reformën.

  Të bësh reformë në drejtësi do të thotë para së gjithash që nëse ke vjedhur miliarda, nëse ke dhënë urdhër për krime, nëse refuzon të bashkëpunosh me drejtësinë e madje prish provat

 7. Ky eshte komplet loqe. Keta as e kane idene cfare behet se jane shkeputur nga realiteti e jetojne ne nje bote tjeter, ate te perrallave luksit dhe kokaines. Kujtojne se do e shtyjne 50 me propagande si baballaret e tyre por harrojne qe kane ndryshuar kohet. Sa per patronaxhistet e komanduar nga Jorgo Fuga, uroj qe fati ti coje sa me shpesh ne dyert e spitaleve qe te shijojne mrekulline e mjekesise se rilindjes. Mos harroni te merrni ca leke me vete, ju siguroj qe do ju nevojiten se edhe ilacet do i blini vete

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *