• |
ide | kryesore

Trey Songz, sërish në telashe ligjore

Paparazzi, Slider

Trey Songz është paditur sërish për sulm se*sual.


Një grua e identifikuar vetëm si Jane Due ngriti një padi kundër këngëtarit në gjykatën federale të enjten, duke pretenduar se i ka prekur gjoksin gjatë një incidenti në vitin 2013.


Në padinë e siguruar nga Page Six, paditësja pretendoi se ajo u takua me Songz për herë të parë në një ngjarje në Foxwoods’ Resort Casino, ku ai po performonte. Sipas dokumenteve të gjykatës, ajo “mendoi  të bënte një foto me të në një tendë të sponsorizuar nga Bacardi Grey Goose Vodka.

Megjithatë, Doe pohoi se Songz “doli pas saj” dhe ajo ishte “tronditur” kur  ai e preku. Avokatët e paditëses pretendojnë se klienti i tyre qeshi “me nervozizëm” me veprimet e muzikantit për “të maskuar tronditjen dhe poshtërimin e saj”. Doe dyshohet se më pas vendosi krahun mbi gjoksin e saj sikur të ishte “e përgatitur” për një sulm tjetër. TMZ ka marrë një video të shkëmbimit, e cila vërteton këto pretendime.

Paditësja ka akuzuar gjithashtu menaxherin e këngëtarit “Can’t Help but Wait”, Kevin Liles dhe labelin, Atlantic Records, për “mungesën e mbikëqyrjes” dhe “mospërfilljen e sigurisë së atyre që ndjekin ngjarjet” ku klienti i tyre ishte i pranishëm. Sipas dokumenteve të gjykatës, ajo ka pësuar “dhimbje të mëdha shpirtërore dhe trupore, tronditje dhe shqetësim emocional”.

Avokati i saj, George Vrabeck, i tha Page Six Saturday, “Akuza për sulm se*sual të ngritur në padinë kundër Trey Songz është thellësisht shqetësuese dhe një kujtesë e ashpër që industria e argëtimit duhet ta trajtojë këtë çështje./Lapsi.alLini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *