• |
ide | kryesore

Inceneratori i Elbasanit, shtyhet sërish gjyqi

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
Shtyhet seanca për inceneratorin e Elbasanit. Mësohet se seanca e radhës është për në datë 6 korrik ora 9, ku do t’i jepet më shumë kohë mbrojtjes për t’u përgatitur. Gjatë ditës së sotme, u bë mbrojtja vetëm për Jonida Zeqon. Avokati Sajmir Visha kërkoi pushimin e çështjes, pasi kjo çështje është gjykuar njëherë nga prokuroria e Elbasanit dhe SPAK nuk është organ më i lartë se prokuroria e Elbasanit. Po kështu avokati kërkoi që nëse ajo shpallet fajtore nga gjykata, atëherë të kalojë në shërbim prove, pasi është një grua e sapomartuar.

Shtyhet seanca për inceneratorin e Elbasanit. Mësohet se seanca e radhës është për në datë 6 korrik ora 9, ku do t’i jepet më shumë kohë mbrojtjes për t’u përgatitur.


Gjatë ditës së sotme, u bë mbrojtja vetëm për Jonida Zeqon. Avokati Sajmir Visha kërkoi pushimin e çështjes, pasi kjo çështje është gjykuar njëherë nga prokuroria e Elbasanit dhe SPAK nuk është organ më i lartë se prokuroria e Elbasanit.



Po kështu avokati kërkoi që nëse ajo shpallet fajtore nga gjykata, atëherë të kalojë në shërbim prove, pasi është një grua e sapomartuar.



Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *