• |
ide | kryesore

Video/ Pasimet ‘no-look’ të Ronaldinho e parabola e Vini Jr: çfarë spektakli në Orlando nga ikonat e futbollit

-Instant, Sport, Video
Vini Jr

Dybala me fanellën jeshilverdhë së bashku me Cafu dhe Aldair. E pastaj ishin Ronaldinho, Rivaldo, Serginho, Dida, Valderrama, Ronaldo, Okocha, Amauri, Nani, Roberto Carlos… Një shfaqje e vërtetë u organizua në Orlando dhe vetëm rezultati nuk kishte rëndësi. Të pranishmit u magjepsën nga pasimet tipike pa parë ku dërgon topin nga Ronaldinho. E pastaj edhe golat me nivel të lartë teknik të Vini Jr apo Ronaldo.


Lexo më tej: Video/ Me limuzinë rozë, Ronaldinho debuton në Kings League: “Nuk kam ndërmend të vrapoj, ta bëjë një tjetër”Një ndeshje që pa lavdi të vjetra dhe kampionë të sotëm, të cilët sfiduan njëri-tjetrin me magji dhe goditje klasi. Më elektrizuesi nga publiku ishte padyshim Ronaldinho, i cili ripropozoi pasimin no-look dhe pjesë të tjera të çmuara nga koleksioni i tij privat në fushë. Kombinimet me Vini Jr, Dybala e Ronaldo ishin impresionuese. Pastaj të gjithë u zbavitën duke lejuar foto dhe autografe për tifozët.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *