• |
ide | kryesore

Rihanna dhe ASAP Rocky, prindër për herë të dytë

Paparazzi, Slider

Rihanna  ka sjellë në jetë fëmijën e dytë të saj dhe ASAP Rocky, një djalë, raporton TMZ. Sipas gazetës, dyshja e pritën fshehurazi të voglin më 3 gusht në Los Angeles.


Emri i të porsalindurit ende nuk është zbuluar – por thuhet se fillon me “R” ashtu si vëllai i tij i madh, RZA. Rihanna e mbajti të fshehtë shtatzëninë deri në shfaqjen e saj të pjesës së parë të Super Bowl 2023 në shkurt. Ajo e nisi performancën duke përqafuar barkun e saj të  dhe konfirmoi më vonë se ishte në pritje të fëmijës nr. 2.“Çfarë dreqin [isha] duke menduar?” Rihanna bëri shaka për British Vogue muajin pasardhës me vendimin për të performuar gjatë shtatzënisë. Krijuesja e Fenty Beauty shpjegoi se pranoi të bënte shfaqjen menjëherë pasi lindi fëmijën e saj të parë, djalin RZA, në maj të vitit 2022, duke kujtuar se ishte “e zhgënjyer” nga “sfida”. Ajo e quajti mëmësinë një rol “legjendar”, duke thënë: “Ti vërtet nuk e kujton jetën më parë, kjo është gjëja më e çmendur ndonjëherë. Nuk ka rëndësi.”

Çifti kanë treguar fytyrën e djalit të tyre  të parë në rrjetet sociale – dhe në  Vogue – por emri i tij mbeti sekret deri në maj. Edhe pse Rihanna shpjegoi për Washington Post në nëntor 2022 se ajo thjesht nuk “arriti” t’i zbulonte ato detaje,  la të kuptohet për emrin për muaj të tërë duke veshur rroba në nder të producentit dhe reperit RZA, liderit të Klanit Wu-Tang./Lapsi.al

 Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *