• |
ide | kryesore

Anullohet seriali i The Weeknd

Paparazzi, Slider
aullohet

“The Idol”, seriali i mbushur me polemika nga Sam Levinson dhe Abel “The Weeknd” Tesfaye, është anuluar pas një sezoni.


“The Idol” ishte një nga programet origjinale më provokuese të HBO-së dhe ne jemi të kënaqur nga reagimi i fortë i audiencës,” tha një zëdhënës i HBO. “Pas shumë mendimeve dhe konsideratave, HBO, si dhe krijuesit dhe producentët kanë vendosur të mos ecin përpara me një sezon të dytë. Ne u jemi mirënjohës krijuesve, kastit dhe ekipit për punën e tyre të jashtëzakonshme.”Sezoni 1 përfundoi pas vetëm pesë episodeve, të shkurtuara nga seria e planifikuar fillimisht me gjashtë episode më 2 korrik.

Vendimi për të anuluar serialin u mor kohët e fundit pas mungesës së qartësisë për shikuesit dhe anëtarët e kastit nëse seriali kishte potencialin për të vazhduar.

Krijuar nga Levinson dhe The Weeknd, me Weeknd që luan përballë Lily-Rose Depp, “The Idol” filloi të bëhej tituj shumë përpara debutimit të tij.

Në përgjithësi, “The Idol” u prit keq, me një vlerësim prej 19% në Rotten Tomatoes. Rishikimi i “Variety” tha se seriali “luan si një fantazi e ndyrë mashkullore”.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *