• |
ide | kryesore

Meghan Markle refuzon kthimin në MB, shkak Middleton

Paparazzi, Slider

Biografi mbretëror Andrew Morton pohon se Princi Harry  dhe Meghan Markle nuk do të kthehen në Mbretërinë e Bashkuar, sepse ajo nuk do të dëshironte t’i përulej Kate Middleton kur Princi William të bëhet mbret.


“Sunday Morning With Trevor Phillips” të Sky News, biografi, i cili bashkëpunoi me Princeshën Diana në “Diana: Her True Story” të vitit 1992, u pyet për kthimin e Dukës dhe Dukeshës së Sussex në Britani.Çifti u tërhoq si anëtarë të vjetër të familjes mbretërore në vitin 2020 dhe u zhvendos në Kaliforni.Komentet e Morton u transmetuan pasi Harry njoftoi se do të udhëtonte në shtëpi – pa Markle – për të marrë pjesë në çmimet WellChild në Londër të enjten përpara se të nisej për në Gjermani, ku do të takohet me gruan e tij për Lojërat Invictus për ushtarët e plagosur.

Ngjarja e Harry përkon me përvjetorin e parë të vdeekjes së Mbretëreshës Elizabeth II më 8 shtator, megjithëse është e paqartë nëse ai është ftuar të marrë pjesë në ndonjë ceremoni zyrtare përkujtimore.

Vetëm javën e kaluar, në një seri të re të Netflix në lidhje me Lojërat Invictus, Harry kritikoi familjen mbretërore për “mungesën e mbështetjes” për vdekjeen e nënës së tij në 1997. “Unë nuk e kisha atë strukturë mbështetëse, atë rrjet ose atë këshillë eksperti për të identifikuar se çfarë po ndodhte në të vërtetë me mua,” u ankua ai për pasojat shqetësuese të aksidentit fatal të makinës së Dianës./Lapsi.al

 Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *