• |
ide | kryesore

FOTO/ Minj të ngordhur në fushë, skena të neveritshme në Danimarkë

-Instant, Sport
minj

Pamje tronditëse vijnë nga Danimarka, ku gjatë një ndeshje në kampionatin elitar danez, tifozët e Brondby kryen një gjest të neveritshëm. Minj të ngordhur fluturuan në fushë nga tribuna e tifozëve vendas. Një veprim makabër që në fakt nuk bëhet për herë të parë në këtë sfidë të ndjerë në Danimarkë.


Ndeshja mes Brondby dhe Copenhagen është sportuar kështu nga lajmet e futbollit në ato të kronikës. Ndeshja ishte shumë intensive me një përmbysje përfundimtare të papritur. Skuadra vendase, Brondby, ishte në avantazh 2-1, por skuadra e Copenhagen bëri një rikuperim fantastik që çoi në fitoren 2-3 në minutat e fundit. Një disfatë therëse për vendasit, me tifozët që reaguan në mënyrën më të tmerrshme të mundshme.Lexo më tej: FOTO/ Minj të ngordhur mbi tifozët e Standard në derbi: tifozët e Charleroi ishin maskuar si dezinfektues

MINJ TË NGORDHUR NGA TRIBUNAT

Çmenduria e tifozëve të Brondby ka kaluar çdo kufi dhe imagjinatë. Pas golit të 2-3, minj të ngordhur u hodhën nga tribuna dhe përfunduan në fushë. Tifozët u identifikuan menjëherë dhe morën një përjashtim për një vit nga stadiumi dhe një gjobë prej 670 eurosh. Episodi nuk është i ri duke qenë se edhe në vitin 2017 e njëjta gjë ka ndodhur në të njëjtën ndeshje.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *