• |
ide | kryesore

Filmat dhe serialet që do publikohen gjatë muajit Nëntor në Netflix

Stil

Netflix ka prezantuar së fundmi filmat dhe serialet që do publikohen në muajin Nëntor.


Në fillim të muajit, është mini-seriali me katër pjesë All The Light We Cannot See (2 nëntor), një adaptim i romanit të Anthony Doerr, fitues i çmimit Pulitzer me të njëjtin emër..The Crown rikthehet gjithashtu këtë muaj, me pjesën e parë të sezonit të gjashtë që mbërrin më 16 nëntor. Ky sezon i fundit fillon në 1997 pas fundit të martesës së Princit Charles dhe Dianës, me Imelda Staunton që kthehet në rolin e saj si Mbretëresha Elizabeth II. Katër episode do të dalin në nëntor, ndërsa gjashtë të tjerët do të transmetohen më 14 dhjetor.Në zhanrin e konkurrencës së realitetit, ekziston Squid Game: The Challenge, i cili vendos 456 lojtarë të vërtetë në sfida të frymëzuara nga shfaqja origjinale. Episodet e reja do të publikohen nga 22 nëntori deri më 6 dhjetor. Shihni më poshtë listën e plotë:

1 Nëntor

Hurricane Season—Netflix Film
Locked In—Netflix Film
Mysteries of the Faith—Netflix Documentary
Nuovo Olimpo—Netflix Film
Till Murder Do Us Part: Soering vs. Haysom—Netflix Documentary
Wingwomen—Netflix Film
13 Going on 30
13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi
60 Days In: Season 5
The Addams Family
The Big Lebowski
The Change-Up
Desperado
Downsizing
Drag Me to Hell
Love in the Wild: Season 1
Madea’s Family Reunion
The Mummy (2017)
Paul Blart: Mall Cop
Paul Blart: Mall Cop 2
Pitch Perfect
The Scorpion King
Scott Pilgrim vs. the World
Sherlock Gnomes
Six Feet Under: Seasons 1-5
Sixteen Candles
The Social Network
Ted 2
Victorious: Season 3
Whiplash

2 Nëntor

All the Light We Cannot See—Netflix Series
Cigarette Girl—Netflix Series
Higuita: The Way of the Scorpion—Netflix Documentary
Onimusha—Netflix Anime
Unicorn Academy—Netflix Family

3 Nëntor

BLUE EYE SAMURAI—Netflix Anime
Daily Dose of Sunshine—Netflix Series
Erin & Aaron: Season 1
Ferry: The Series—Netflix Series
NYAD—Netflix Film
Selling Sunset: Season 7—Netflix Series
Sly—Netflix Documentary
The Tailor: Season 3—Netflix Series
Vacaciones de verano—Netflix Film

4 Nëntor

The Amazing Race: Season 17
The Amazing Race: Season 31
Insidious: The Red Door
Lopez vs. Lopez: Season 1
Available November 7
Face Off: Seasons 4-5
The Improv: 60 and Still Standing—Netflix Comedy

8 Nëntor

The Billionaire, the Butler and the Boyfriend—Netflix Documentary
The Claus Family 3—Netflix Film
Cyberbunker: The Criminal Underworld—Netflix Documentary
Escaping Twin Flames—Netflix Documentary
Robbie Williams—Netflix Documentary

9 Nëntor

Akuma Kun—Netflix Anime
Temple of Film: 100 Years of the Egyptian Theatre—Netflix Documentary

10 Nëntor

At the Moment—Netflix Series
The Killer
Team Ninja Warrior: Season 2

11 Nëntor

Laguna Beach: Season 3

14 Nëntor

Criminal Code—Netflix Series
Dubai Bling: Season 2—Netflix Series
How to Become a Mob Boss—Netflix Documentary
The Netflix Cup: Swing to Survive—Netflix Live Event
Suburræterna—Netflix Series

15 Nëntor

Feedback—Netflix Series
First Wives Club: Seasons 1-3
Matt Rife: Natural Selection—Netflix Comedy
Million Dollar Decorators: Season 1

16 Nëntor

Best. Christmas. Ever!—Netflix Film
The Crown: Season 6 Part 1—Netflix Series
Downton Abbey
Harriet
In Love and Deep Water—Netflix Film

17 Nëntor

All-Time High—Netflix Film
Believer 2—Netflix Film
CoComelon Lane—Netflix Family
The Dads—Netflix Documentary
The Queenstown Kings—Netflix Film
Rustin—Netflix Film
Sagrada Familia: Season 2—Netflix Series
Scott Pilgrim Takes Off—Netflix Anime
Stamped from the Beginning—Netflix Documentary

20 Nëntor

Shahs of Sunset: Seasons 1-2

21 Nëntor

Leo—Netflix Family
Crime Diaries: The Celebrity Stylist—Netflix Film
High on the Hog: How African American Cuisine Transformed America: Season 2—Netflix Documentary
Squid Game: The Challenge—Netflix Series

23 Nëntor

Love Island USA: Season 3
My Daemon—Netflix Anime
My Little Pony: Make Your                                                                                                                                                                                                     Mark: Chapter 6—Netflix Family

24 Nëntor

A Nearly Normal Family—Netflix Series
DOI BOY—Netflix Film
I Don’t Expect Anyone to Believe Me—Netflix Film
Last Call for Istanbul—Netflix Film
My Demon—Netflix Series
Wedding Games—Netflix Film

27 Nëntor

Go Dog Go: Season 4—Netflix Family

28 Nëntor

Comedy Royale—Netflix Series
Love Like a K-Drama—Netflix Series
Onmyoji—Netflix Anime
Verified Stand-Up—Netflix Comedy

29 Nëntor

American Symphony—Netflix Documentary
Bad Surgeon: Love Under the Knife—Netflix Documentary

30 Nëntor

The Bad Guys: A Very Bad Holiday—Netflix Family
Family Switch—Netflix Film
Hard Days—Netflix Film
Obliterated—Netflix Series
School Spirits: Season 1
Virgin River: Season 5 Part 2—Netflix Series/Lapsi.alLini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *