• |
ide | kryesore

Artur Bushi flet pas dëshmisë në Prokurori: Akuzat ndaj meje nga balta e Berishës

Lajme, Të fundit

Pas daljes nga prokuroria, ku u thirr për të dëshmuar për çështjen “Xhisiela”, kryebashkiaku i Krujës, Artur Bushi, u shpreh se emri i tij përflitet për shkak të baltës që Sali Berisha ka hedhur ndaj tij.


“Gjithmonë është përfolur emri im, është vazhda e baltës së hedhur të Saliut ndaj meje. Jemi mësuar me këtë pjesë”, tha Bushi, ndërsa nuk dha detaje rreth dëshmisë së tij në prokurori.


Artur Bushi u paraqit në prokurori rreth orës 10:30, ndërsa qëndroi aty për disa orë. Emri i Bushit u lakua nga ish-oficeri i policisë Emiljano Nuhu, si një nga zyrtarët që ndikoi që çështja në fjalë të mos bëhej publike, pasi pas denoncimit të Xhisiela Malokut fshihej djali i deputetit të PS-së Rrahman Rraja, Rexhep Rraja.

Ditën e djeshme djali i deputetit Rraja u la në burg, edhe pse kërkoi lirinë.

Ish e dashura e Rexhep Rrajës, Xhisiela Maloku e mbrojti ditën e djeshme djalin e deputetit, duke thënë se ai nuk e kishte dhunuar dhe përndjekur, duke përgënjështuar kështu denoncimit e mëparshme të saj, që po mbajnë në burg Rrajën. ©Lapsi.al 

7 Comments

  1. Pjese e baltes te Berishes thote ky delli ,po me te baltosur se kaq nuk ka ku te vere me o kriminelet e ridhjerjes.Dhe je mesuar me kete pjee ti se nuk ka prokurori ,gjykate dhe polici pa me beje kakerdhi dhe te fortin ti o zgjyre.

  2. Edhe këtu “fajin e ka saliu”? Sa rëndë që jane këta të kalimit të gjatë. Duket qe te gjithe sorollopi i këtyre ne te njejtin uturak e fusin lugen.

  3. Populli thote” shih surratin e shkruaj,,,,,e cti shkruash me teper, ia kane thene, e ster thene, keta s;kane ndergjegje, moral,, por vetem partine, si dikur. Ky injorant, si punonjes sigurimi, hedh poshte deponimin e nje polici te shkelqyer ne detyre, e ndergjegje, dh kerko me la duart si pilati me intervista te krijuara nga gestapo” rilindase,,Keta jane lindur bandite ,, e bandite vdesin, per keta ska optimizem ne jete per shoqerine.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu