• |
ide | kryesore

Personazhet më të ndjekur në instagram gjatë 2020-tës

-Instant, Paparazzi, Slider

Me rreth një miliard përdorues aktivë mujorë, rrjeti social Instagram është një platformë masive dhe jashtëzakonisht e popullarizuar në të gjithë botën.


Me rritjen e ndikuesve, njerëzit madje mund të sigurojnë jetesën (ose të paktën të marrin disa sende falas). Ne tashmë kemi parë postimet më të pëlqyera në Instagram, por cilat llogari kanë më shumë ndjekës në Instagram?


Shkoni poshtë për të zbuluar 20 llogaritë kryesore, duke filluar nga lojtarët e futbollit te muzikantët deri te markat.

10. Justin Bieber (150 milion ndjekës)

Duke qenë një nga yjet më të mëdhenj të pop-it në planet, nuk është për t’u habitur është pjesë e listës.

9. Beyoncé (155 milionë ndjekës)

Së bashku me renditjen e lartë në listë, njoftimi i saj i shtatzënisë ishte dikur postimi më të pëlqyera në Instagram.

8. Lionel Messi (168 milionë ndjekës)

Tjetra kemi futbollistin Lionel Messi, kapitenin e Barcelona FC dhe ekipin kombëtar të futbollit argjentinas.

Një nga lojtarët më të famshëm në botë, Instagrami i tij është ajo që mund të prisni: duke luajtur, një vështrim në jetën e tij personale dhe një pasqyrë në ngjarjet e tjera që merr pjesë.

7. Kim Kardashian (191 milionë ndjekës)

E dyta për të fundit Kardashian ose Jenner në listë dhe, pa dyshim, më e famshmja.

Llogaria e saj është, pa dyshim, mjaft e ngjashme me ato të anëtarëve të familjes së saj. Shumë fotografi nga modelimi i saj dhe ngjarjet që merr pjesë, së bashku me gjëra personale si fotot e vjetra të familjes.

6. Selena Gomez (195 milionë ndjekës)

Llogaria e saj është tarifa e zakonshme e yjeve të pop-it për selfie, vetë në ngjarje, fotografi të miqve të saj, por gjithashtu përfshin disa postime politike rreth subjekteve si të drejtat e grave.

5. Kylie Jenner (200 milionë ndjekës)

Pavarësisht se nuk hyri në pesë të parat, Kylie Kenner është pa dyshim ylli më i madh në Instagram. Ajo dikur mbante vendin e parë për postimet më të pëlqyera në Instagram, ndërsa ka shënime të shumta në 20 të parat ndërsa flasim.

4. Dwayne ‘The Rock’ Johnson (203 milionë ndjekës)

Jo shumë surpriza në llogarinë e tij – ka shumë shkrepje nga xhirimet, fotografitë e tij në palestër dhe postimet në lidhje me familjen e tij.

3. Ariana Grande (206 milionë ndjekës

Një nga këngëtaret më të famshme dhe më të njohura në planet, është e natyrshme që ajo do të ishte kaq e popullarizuar në Instagram.

2. Cristiano Ronaldo (241 milionë ndjekës)

Tani arrijmë tek njeriu ynë më i ndjekur në Instagram: futbollisti i shkëlqyeshëm, Cristiano Ronaldo. Sulmues për Juventusin dhe kapiten për ekipin kombëtar Portugez, ai është një nga futbollistët më të mirë që bota ka njohur.

1. Instagram (375 milion ndjekës)

Më në fund, dalja përpara me 300 milion ndjekës, është llogaria zyrtare e Instagram

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu