• |
ide | kryesore

Zbulohet se kush do të trashëgojë pasurinë e Princ Philip

-Instant, Paparazzi, Slider

Më datën 9 të këtij muaji,Princi Philip, u nda nga jeta në moshën 99-vjeçare.


Lajmi u bë i ditur  nga Pallati Mbretëror në një deklaratë zyrtare.“Me hidhërim të thellë, Madhëria e saj Mbretëresha njofton vdekjen e burrit të saj të dashur, Lartmadhërisë së Tij Mbretërore Princit Philip, Dukës së Edinburgut.Lartësia e Tij ndërroi jetë paqësisht këtë mëngjes në Kalanë e Windsor.Familja Mbretërore bashkohet me njerëz në të gjithë botën për të mbajtur zi për humbjen e tij.Njoftimet e mëtejshme do të bëhen në momentin e duhur”, thuhej në deklaratë.Pas vdekjes së tij, mediat kanë raportuar se kush do t’i trashëgojë pronat dhe pasurinë e Princ Philip.Si bashkëshorti i Mbretëreshës, ai kishte të ardhura mujore nga Granti Sovran prej rreth 500,000 dollarë në vit.Gjithashtu Ai dhe Mbretëresha Elizabeth ndanë aksione dhe tokë që princi bleu nga familja e tij, si Balmoral Castle dhe rezidenca e Sandringham.Duke qenë se shumica e pronave të Princit Philip janë në pronësi të përbashkët me Mbretëreshën Elizabeth, besohet se ajo do të vazhdojë t’i mirëmbajë ato. Ata gjithashtu mund të ndahen me katër fëmijët e tij.


1 Comment

  1. Ky kretina, qe shkoi ne Ferr, ka pas deklaruar se: “eshte shtuar shume popullsia dhe duhet seleksionuar (asgjesuar, zhdukur)”, cojani pasurine ne varr sic kane vepruar me faraonet se mbase i hyn ne pune atje!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu