• |
ide | kryesore

Denoncimi me fakte i gazetarit: Databezi i PS-se është marrë nga E-Albania!

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Nga Flamur Vezaj/Zyrtaret e Agjencise Kombetare te Shoqerise se Informacionit duhet te mbajne pergjegjesi per skandalin e shperndarjes se te dhenave personale, te mbledhura nga portali E-Albania qe menaxhohet nga drejtoresha militante Ledi Karçanaj!
Kjo agjenci dhe zyrtaret e saj kane abuzuar duke shkel disa ligje me venien ne dispozicion te PS-se, te te dhenave personale te shume shtetasve jo vetem ne Shqiperi por edhe atyre jashte saj!
Ne mesin e ketyre shtetasve jam edhe une!


“Big Brother” në listat PS/ Si votojnë krerët e drejtësisë së re (emrat dhe faksimilet)


Nga kontrolli i detabezit te siguruar nga Laps.al qe eshte marr ne zyrat e PS-se, rezultojne edhe te dhenat e mia personale si nr.ID e deri te nr.telefonit personal! Prej gati 4 vitesh ju e dini, qe une nuk jetoje ne Shqiperi dhe “patronazhistja ime” rezulton shtetasja Jonada Zotellari, e cila nuk ka shenuar asnje te dhene per bindjen time, votimin ne 2013 apo edhe preferencen partiake! Ketu eshte treguar e drejte se nuk ka ku ti gjeje se kurr nuk me ka kontaktuar ajo apo militantet e partise se saj!!
Por ajo qe me shqeteson eshte perdorimi i te dhenave te mia personale! Ku vec gjeneraliteteve, aty jane pasqyruar nr.ID personal dhe nr. i telefonit qe kam ne perdorim ne USA! Kete nr. nuk ka bir patronazhisti qe te ma gjeje kete nr. duke pyetur te lagjia! Sepse ne Shqiperi jane me gishta personat qe e kane numrin tim! Keshtu qe jam 100% i sigurte se keto te dhena jane marr nga databezi i E-Albania, pasi ne Shtator-Nentor te 2019 kam aplikuar dhe jam pajisur me pasaporte ne konsullaten tone ne NJu Jork nepermjet ketij portali ku mes tjerash kam dhene edhe nr.e telefonit!! Pra kjo provon se ky databez eshte marr nga portali E-Albania!!
SPAK-ista, AKSHI-ja dhe zyrtaret e saj militant, jane pergjegjes direkt per shperndarjen e te dhenave te mia personale dhe shume shtetasve te tjere shqiptare mes tyre edhe shume emigranteve si puna ime! Per kete fakt, i bej thirrje SPAK-isteve te tregohen trima, te justifikojne rrogen, e te zbardhin kete skandal e pergjegjesit te pergjigjen para ligjit, duke shprehe gadishmerine per te bere edhe kallezimi penal e padi civile ndaj pergjegjesve te ketij abuzimi! Kjo tregon se nuk duhet besuar te dhenat personale shtetit tone te papergjegjshem!

10 Comments

 1. Por unë nuk mendoj se rotacioni për hir të rotacionit është gjithmonë i shëndetshëm, veçanërisht nëse votuesit rrotullohen në një grup politikanësh si Sali Berisha dhe Lulzim Basha, të cilët ende nuk kanë larë ndyrësirat e korrupsionit nga fytyrat e tyre nga hera e fundit kur ata ishin në pushtet. Më duket komike dhe e egër që Berisha dhe Basha kanë ndërtuar dënimin e tyre për qeverinë ekzistuese mbi tre shtylla të korrupsionit, korrupsionit, korrupsionit, por pa dhënë ndonjë ide konstruktive për përparimin e Shqipërisë.

  Nuk e di në çfarë mase, nëse ka, qeveria Rama ka marrë pjesë në praktika korruptive pasi nuk kam prova konkrete që janë më shumë sesa mund të them për Sali Berishën. Ajo që di është se Berisha dhe unë kemi bashkëpunuar në largimin e qeverisë Nano nga pushteti dhe kam punuar me dëshirë me Berishën, sepse mendoja që Nano ishte i keq për vendin. Mos harroni, libri i lojërave të Berishës nuk ka ndryshuar. Atëherë unë kisha informacionin tim për Nanon, të cilin unë e di se është e vërtetë, por Berisha e rriti këtë informacion me të ashtuquajturën inteligjencë të tij.

  Afërmendsh, shumica e informacionit të Berishës bazohej në gënjeshtra të drejtpërdrejta dhe ai kurrë nuk ndoqi hetimet e ndonjërit prej atyre që akuzoi padrejtësisht për korrupsion

  1. E kujt i plasi ka*i se cfare mendon ti o b*theshkyer i rilindjes. Gjeja e pare qe duhet te besh eshte te kthesh ato leket qe merr nga taksat tona cdo dite duke u marre me keto komente idiote copy-paste te marra nga portalet proRama. Gjeja e dyte qe duhet te besh, eshte te stervisesh mire b*then per diten qe do te shkosh tek ajo shtepia pa qera sepse do te te sulen te burgosurit e uritur per seks. Kerko edhe info para se te shkosh atje sepse nuk i dihet, te perdhunojne ne grup dhe te del jashte perdorimit skapamento. Mos u merzit, dy tre vite do rrish, vetem se kur te dalesh nga aty do te te duhet te nderrosh seks

  2. E kujt i plasi ka*i se cfare mendon ti o b*theshkyer i rilindjes. Gjeja e pare qe duhet te besh eshte te kthesh ato leket qe merr nga taksat tona cdo dite duke u marre me keto komente idiote copy-paste te marra nga portalet proRama. Gjeja e dyte qe duhet te besh, eshte te stervisesh mire b*then per diten qe do te shkosh tek ajo shtepia pa qera sepse do te te sulen te burgosurit e uritur per seks. Kerko edhe info para se te shkosh atje sepse nuk i dihet, te perdhunojne ne grup dhe te del jashte perdorimit skapamento. Mos u merzit, dy tre vite do rrish, vetem se kur te dalesh nga aty do te te duhet te nderrosh seks

 2. Arsyetimin e Zotit Vezaj e mbeshtes plotesisht. Edhe une jetoj prej mese 18 vjetesh jashte shtetit dhe vetem para dy muajsh me eshte dashur te regjistrohen ne e-albania per disa dokumenta. Regjistrimi nuk ishte i mundur pa dhenien e nje numri telefoni. Numrin tim te telefonit e disponojne vetem njerezit e mi te familjes dhe askush, po ama askush tjeter. Para dhjete ditesh, tre dite para se te dilte skandali i te dhenave personale tek Lapsi.al, me ka ardhur nje SMS ne numrin tim te telefonit nga Shqiperia ku me behej thirrje te votoja per Partine Socialiste dhe kanditatet e saj. U befasova te them te drejten dhe derguesit te mesazhit i kerkova menjehere sqarime se ku e ka gjetur nr. tim te telefonit dhe e vura ne dijeni per abuzim me te dhenat personale. Sigurisht asnje pergjigje. Rastin e kam ankimuar tek zyra e Presidentit te Republikes bashke me Screenshot te SMS ku duket edhe numri i telefonit te derguesit nga Shqiperia. Shpresoj qe Presidenti dhe Mediat te mbledhin ankimet e deshmite dhe ti paraqesin ato tek organet e drejtesise, qe une fatkeqesisht nuk ju besoj. Sa per dijeni und nuk kam votuar me ne Shqiperia qe nga viti 1996 dhe nuk kam qene e nuk mund te jem ne asnje liste te Partive Politike shqiptare.
  Une shpresoj qe ky rast te denoncohet me shume force. Me dhemb shume gjendja, ne te cilen ndodhet Atdheu im. Ju, vellezer e motra, qe jetoni atje mund ta ndryshoni gjendjen vetem nese u largoheni emocioneve dhe ndikimive politike qe kane effekt te jashtezakonshem tek ju. Nese doni te beheni si Europa, perpiquni te mendoni e veproni si europiane. Largojini mitet individuale, largojini kriminelet dhe politikanet e degraduar, kerkoni llogari e mos harroni shpejt ate qe ju thuhet e premtohet, cohuni per te drejtat tuaja e jo per fytyrat e shemtuara te politikes. Sa here jeni cuar ne kembe per pune, drejtesi, kushte me te mira, uje e drita, sherbime te tjera, denoncime ndaj korrupsionit galopant etj. ? Fatkeqesisht asnjehere. Ju coheni pas politikaneve, sa here qe ato kerkojne e duan mbeshtetje. Kjo eshte e tmerrshme dhe me shqeteson pafundesisht. Zgjohuni, edhe pse eshte vone…

   1. Ky eshte numri i telefonit (mobil) i personit apo persones qe me ka derguar mesazh thirrje per te votuar Partine Socialiste dhe kandidatet e saj:
    +355685722338

    Faleminderit

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu