• |
ide | kryesore

“F… you”, Euro 2020 dhemb akoma: një tifoz anglez i shkruan ambasadës italiane në Londër

-Instant, Sport

Dy javë pas përfundimit të Euro 2020, zemërimi ende nuk ka kaluar. Për këtë arsye, një tifoz anglez i ka dërguar një letër ambasadës italiane në Londër, duke e mbushur atë me fyerje për fitoren e Italisë në finalen kundër Anglisë. “Loja ishte e manipuluar, ju fituat falë dhunës, frikësimit dhe trukeve. Ju nuk dini si të luani një ndeshje në mënyrë sportive” thuhet në letrën, e shkruar në kompjuter dhe padyshim e panënshkruar, e karakterizuar nga vazhdimësia e fyerjeve dhe fjalëve të pahijshme.


Letra u publikua në Twitter ku Alessandro Motta, Zëvendës Shefi i Misionit të Ambasadës Italiane në Londër, postoi foton të shoqëruar me një të qeshur: “Lojë e ndershme është një koncept i njohur në të gjithë botën dhe e gjeti zanafillën në sportin modern në Britaninë e Madhe… “.


1 Comment

  1. E dine te gjithe se cfare tjeter eshte themeluar fort ne UK – BYTHQIMLLUKU!
    Ketu do te ishin kampione te padiskutueshem

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.