• |
ide | kryesore

Video/ “Me Spezian për mbijetesë”: Allegri lexon renditjen dhe shpjegon frazën”…edhe duan të luajnë me Juventus”

-Instant, Sport, Video

Juventusi fluturon drejt Spezias i dëshpëruar për fitoren e parë në kampionat. Bardhezinjtë janë ende në kuotën e 2 pikëve pas katër javëve të para dhe kundër skuadrës së Thiago Mottas duhet të gjejnë shkundjen vendimtare me çdo kusht: “Ne nuk duhet të flasim, duhet të fitojmë – ishin fjalët e Max Allegri në konferencën për shtyp -. Kishte 60 vjet që Juventus nuk kishte 2 pikë në 4 ndeshjet e para dhe duke parë klasifikimin është një betejë për mbijetesë. Tani na duhet një fitore”.


Trajneri toskan ndërkohë vazhdon të mos i ketë punët mirë me dëmtimet. Në konferencën për shtyp para ndeshjes, vetë Allegri ka zyrtarizuar humbjen e Chiellinit dhe zbuloi disa detaje të tjera: “Morata është rikuperuar për fat. Nesër, Chiesa dhe de Ligt me siguri do ta nisin titullar, ndërsa Arthur dhe Kaio Jorge duhet të kthehen pas pauzës për kombëtaret”.


Në fund edhe një koment në lidhje me dufin e shfryrë pas ndeshjes së barazuar me Milan: “Jam njeri, nuk jam bërë prej hekuri. Ata që shkojnë në pankinë duhet të jenë të vendosur kur futen në fushë, në termat e impaktit. Kjo vlen për të gjithë. Tani luhet me 16, jo me 14, kështu që kërkoj përgjegjësi”.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu