• |
ide | kryesore

E fundit/ Afrim Qendro emërohet prefekt i Tiranës

-Instant, Lajme, Të fundit

Burime pranë Lapsi.al konfirmojnë se Afrim Qendro është emëruar prefekt i qytetit të Tiranës. Përpara dy muajsh Qendro dha dorëheqjen nga posti i nënkryetarit të Bashkisë së Vlorës. Qendro mbante postin e nënkryetarit të Bashkisë së Vlorës që prej 22 korrikut të vitit të shkuar.

Më herët, ai ka qenë kreu i Autoritetit Rrugor Shqiptar. Prefekti i ri i Tiranës njihej edhe për faktin se ishte krahu i djathë i sekretarit të Përgjithshëm të PS, Damian Gjiknuri. Vendimi u mor sot nga organi i Këshillit të Ministrave.


 

 

 

7 Comments

 1. Ky monstra e Surrelit hajdutit me te madh ne ballkan i dha postin e prefektit, imagjinojeni qa hajduti esht plera e Surrelit. No coment.

 2. Ky mekembesi i Gjinkurit qe sebashku ideuan e organizuan tenderin e fallsifikuar te Unazesse Re

  Me nje derjtesi te pavarur duhej te ishte ne burg, ndersa sot ky si shperblim

  i abuzimit te faktuar me 40 milion euro behet Prefekt, kurse fakirat e shkrete per 30 euro u

  kalben burgjeve te rilindjes dhe disa prej tyre dolen ne arkivol. A do te kete ndonjehere drejtesi

  bne kete vend ?

  1. Qen kazanash je ti qe leh duke i thene ketij kamikazit hajdut te milionave “njeri me integritet”. Ky hajdut ekselent dhe robrir ne kub, po qe eshte!

 3. Ore pse kaq i rendesishem ky per pallen e gjate, sa drejtor ARZH, kryetar bashkie ne tentative ne vlore qe se mori dot prej Lelit, dhe tani prefekt ne Tirane. Qenka i gjitheanshem ky tipi. Me 40 milion euro kilometri prit kur ta bej dhe president.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.