• |
ide | kryesore

Rama: Ende nuk kemi një emër për presidentin e ri

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Pas ezaurimit të raundit të parë për zgjedhjen e presidentit, kryeministri Edi Rama deklaroi se mazhoranca ende nuk ka një emër për kreun e ri të shtetit.

Në një deklaratë për mediat para Kuvendit, Rama tha se nuk sheh ndonjë ide apo vullnet nga ana e opozitës për tu përfshirë në procesin e zgjedhjes së presidentit të ri.


“Dihet që ne nuk i kemi 84 votat e nevojshme për të kaluar tre raunde. Mua nuk më rezulton që ka ndonjë qartësi, ndonjë ide ndonjë vullnet nga palët e tjera për tu fshirë. Nuk kemi një emër deri tani për president“, tha Rama para gazetarëve.

Pa një emër për Presidentin e ri të Republikës, parlamenti u mblodh sot në seancë plenare, ku u konsumua raundi i parë për zgjedhjen e kreut të Shtetit.

Edhe pse nuk ka një emër për t’u votuar, sipas kushtetutës ky quhet si një raund votimi i ezauruar për t’ja lënë vendin katër raundeve të tjera. Do të jetë konferenca e kryetarëve që do të vendosë datën e mbajtjes të raundit të dytë.

22 Comments

 1. TI DO TE HEQESH VEMENDJEN NGA POLIAFERAT E TUA O PALLOSH . TANI NA NJXERR LLOJ LLOJ JUSTIFIKIMI APO IDESH PERVERSE QE TE SHUASH GJEMAT E TUA NE HAJNI . PALLOSH KE BERE AQ SHUME PO AQ SHUME SAQE NUK KA NJERI MBI TOKE QE TE MBRON ME . PREGATIT BREK HEKURI O KURVE . E ARDHMJA JOTE ESHTE SHUME E ZYMTE . TE GJITHE E DINE SE NE KETO 9 VITE VETE KE VJEDHUR . EDHE KUR KE BERE NDONJE PUNE I KE BERE PER TE VJEDHUR , I KE FRYRE PREVENTIVAT I KE ÇUAR NE STRATOSFERE . NE SHKODER TE PRESIN KRAHE HAPUR O KURVE BURGJESH

 2. Po na çave karin me tam tame o te qifsha rracen dhe tani thua se nuk kemi emer . Ve nje dosido se i joti do jete perseri . Derie ne korrik na mron meta po pastaj do shikoni sesi do shkojne fjolle emrat e gjobevenesave te tu .
  Kape perfundimisht edhe drejtesine dhe gjithçka dhe te hajem muin ennver kurva se ai nuk kishte me shume se ty o pusht

  1. Uroj qe emri qe do propozohet ti sherbeje popullit dhe te jete nje figure e denje per te mbajtur titullin e presidentit

 3. Te zgjidhet njehere e mire presidenti i duhur dhe te merren vendime te cilat do i japin postin e presidentit atij qe eshte i duhur dhe me aftesi te denja

 4. do e keni shum shpejt jam i bindur vetem mos bisedoni me opoziten se perher kan ber zgjehdje te gabuara. kam besim te ju

 5. Partia socialiste dhe Edi rama o njerz po mendoj per me te miren e presidences se Shqipris duhet nje President qe te jet i denjte per vendin ton keni te gjithe kohen o Rama qe te beni zgjedhjen e duhur

 6. Zgjedhja e presidenrit te ri eshte nje proces i veshtire dhe i gjate. Por besoj se ai qe do te vij ne kete post do te jete i denje dhe i duhuri

 7. Perderisa nuk eshte nje kandidat i denje me mire te vonohet e te zgjidhet nje tamam…Kemi besim ne cdo zgjedhje qe behet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.