• |
ide | kryesore

Berisha akuzon Ramën si përfaqësues të Vuçiçit: Sulmoi Bullgarinë, një vend mik

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Sali Berisha akuzoi Edi Ramën si përfaqësues të Serbisë, për sjelljen që kryeministri bëri në samitin e Brukselit, duke sulmuar Bullgarinë dhe vendet e BE-së.


Pavarësisht veto-s bullgare ndaj Maqedonisë së Veriut, që po mban peng edhe hapjen e negociatave të Shqipërisë, Sali Berisha e sheh të papranueshme gjuhën e përdorur nga Edi Rama drejt Bullgarisë.


Lexo më tej: Ndizet mes Tiranës dhe Sofies: “Jeni turp”, “Silluni si evropianë” 

Sipas Berishës, Bullgaria është një vend mik që ka mbajtur vetëm qëndrime miqësore ndaj shqiptarëve, ndaj edhe fjalët e rënda të Ramës drejtuar këtij shteti, Berisha ia faturon interesave që sipas tij, Rama ka me Aleksandër Vuçiçin.

“Samiti i Brukselit zbuloi se Edi Rama shkoi si përfaqësues i Vuçiçit, Breogradit dhe jo Tiranës. Përdori një gjuhë ordineri, që mund ta përdorë Lavrov apo Putin ndaj udhëheqësve të BE. I ka porosi të Beogradit. Sulmoi Bullgarinë. Vend mik, ka qenë një nga avokatët kryesorë në Hagë kur është gjykuar çështja e pavarësisë së Kosovës. Duhet të jesh si Edi Rama që të sulmosh një vend që ka vetem qëndrime dhe vendime miqësore ndaj shqiptarëve. Po gërsheton të gjithë faktorët që e bëjnë këtë qeveri kryekëput ç’njerëzore, që nuk ia ndjen për qytetarët e vet. Që kujdeset për interesat e Beogradit.” – u shpreh Berisha. ©LAPSI.AL 


35 Comments

  1. O nongrata qe nuk di cfar thua rama po mbeshtet vendet e ballkanit te hapur dhe ka bere shume mire qe eshte shprehur ashtu per Bullgarine

  1. Hahaha kot nuk i thon non grata atij😂me demek do me hedh qeverin rama posht …ku ti co mushka trut o sali

 1. Po nese bullgaria do ishte miku jone sdo behej pengese per hyrjen tone ne be. Shko o sali merru me Ndonje gje tjeter sepse vend ne politike ske me

 2. Ajo qe rama beri njihet si diplomaci dhe fakti esht qe ajo gjuhe e ashper na solli nje pranim te bullgarise dhe heqjen e vetos

 3. Ky berisha qenka gjall akoma madje paralajmroka dhe protesta pa pik turpi ky njeri hipokrit qe ben sikur mbron interesat e qytetareve

 4. Non grata gjithmone sa here shef qe shqiperia po zhvillohet dhe po ben marreveshjet e duhura fillon flet pa lidhje per te marre pak vemendje.

 5. I shef lajmet ky berisha??? Se mduket smerr vesh fare nga politika ose ca po ndodh. Bullgaria po na bohet penges tshkreten po ky plak ska faj

  1. Po normale qe do i dilte kunder dhe do e sulmonte Bullgarine sepse ishte i vetmi shtet qe nuk ishte pro e antaresimit ne bashkimin euroropian

 6. Si ka mundesi qe edhe pse vetem ka vjedhur e ka mashtruar ka akoma fytyre saliu te flase per politiken e vendit? po hap ndenje lajm informohu njehere more

 7. Nuk quhet sulm por sinqeritet.Rama nuk beri gje tjeter vecse tregoi realitetin dhe ben mire qe nuk bashkohet me servilizmin e berishes sepse prandaj nuk ka ecur shqiperia perpara per sa kohe ka qene Saliu ne pushtet sepse nuk eshte punuar sic duhet dhe nuk jane mare situatat seriozisht.

 8. Po si mund te ta quajme vend mik kur nuk te jep mbeshtetje dhe nuk te jep ate qe meriton sepse nuk po kerkonim me shume se kaq.Pavaresisht kesaj jam i sigurt se Rama do te vazhdoje te mbaje maredhedhie te mira por kesaj here me syte me te hapura dhe jo me besim te plote.

 9. Ik ore dordolec vucidoli se ti je leter e djegur dhe nuk i hyn ne pune as dreqit Mashtro ata shpellare qe ke verdalle se shqiptaret te dine se cfare krimineli je ti dhe familja jote e degjeneruar

 10. Po normale qe do i dilte kunder dhe do e sulmonte Bullgarine sepse ishte i vetmi shtet qe nuk ishte pro e antaresimit ne bashkimin euroropian

 11. Ik o Sali futi nje dor domino. Ik ore gerdall andej, na u shpife. Mir beri qe e sulmoi se sapo e sulmoi, Bullgaria mblodhi parlamentin dhe hoqi veton. Pse ca duhet ti thoshte Rama, mir bet qe na penguat? Na u be Saliu me i krishter se papa, Saliu qe gojen e ka ne vend te bythes, ca dels nga goja Saliut, ju eshte fut njerezve deri ne krevat vrimacelsi 80-leksh. Tani na flet per goj te shthurur ky gojeshthururi. O Sale e harrova ca ke then per ambasadoret e ndryshem te USA, ca ke then per ata te BE? Apo vari karin atyre qe thua vet. Edhe ne pleqeri cop muti ngele, biles je ber me keq.

 12. Po ca te bej ti lepij buthen si puna jote o non-grata? Qe shkon ne cdo konferenc qe ska nevoj per ftes per ti lepir bythen ndonje te huaji tani qe asnje sta var se je non-grata. Larg qoft o zot ta qeveris Shqiperin nje non-grata bythlepires si puna jote.

  1. Fshati ne feste.
   E paskan marre ne dore te mavijosurit,ju duket sikur jane te tema e meros,jeni bere aq mavi sa po te masni tensionin e gjakut kushedi sa ju dalin shifrat.
   Shihni veten krimba,se sala eshte doktor,kuptoni? Doktor zemre.
   Jeni mesuar me barbona ju,po filloni masni tensionin se kur shihni salen,pulsi ju fluturon.

 13. Sa qenkan shtuar kurvat mavi????!!!! Ju komentoni pa perfitim monetar. Qari juaj eshte qe shkerdheheni para mbrapa familjarisht meshkuj dhe femra

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.