• |
ide | kryesore

Vëllai i Meghan Markle reagon ndaj dokumentarit: Qesharake

-Instant, Paparazzi, Slider


Gjysmë vëllai i Meghan Markle, Thomas, ka folur pas publikimit të tre episodeve të para të dokumentarit të Dukës dhe Dukeshës së Sussex në Netflix.

Gjatë një paraqitjeje në Talk TV me Piers Morgan, Markle ndau reagimin e tij ndaj komenteve të Princit Harry për marrëdhënien e gruas së tij me babain e tyre. Në episodin e tretë të “Harry & Meghan”, çifti diskutoi zinxhirin e ngjarjeve përpara dasmës së tyre në maj 2018. “Sigurisht, është jashtëzakonisht e trishtueshme ajo që ndodhi. Ajo kishte një baba më parë, dhe tani  nuk ka. Nëse Meg nuk do të ishte me mua, atëherë do të kishte ende babain e saj”, u shpreh Harry.

“Unë mendoj se është e tmerrshme,” deklaroi Thomas Jr. “Është me të vërtetë pak shqetësuese. “Të thuash që ajo nuk ka familje dhe nuk ka baba, dhe Harry duke thënë se ajo nuk ka baba tani. Kjo është thjesht qesharake”.

Kur Morgan e pyeti  nëse Meghan kishte tentuar të kontaktonte me babanë pasi ai pësoi një goditje në tru majin e kaluar, ai tha: “Asnjë”. “Askush nuk na zgjati dorën. Gjithçka që mora ishte “familje e largët” dhe ajo “nuk na njeh”. Është thjesht shumë e çuditshme se si ajo në thelb fshiu të gjithë familjen nën qilim. Sikur ne nuk ekzistojmë dhe më pas gënjeu se nuk kishte familje. Ne kemi qenë gjithmonë këtu .”

Markle Jr i tha Morganit se shikimi i serialit Netflix e shtyu atë të punonte në dokumentarin e tij. “Sasia e dosjeve, fotove dhe videove dhe dokumentacionit të paprecedentë që do të përfshijmë në dokumentarin tonë … do të tregojë një histori krejt tjetër. Unë mendoj se publiku i gjerë në Mbretërinë e Bashkuar dhe Amerikë e di se tani Markles nuk janë njerëz të këqij. Ne jemi një familje normale si gjithë të tjerët. “/Lapsi.al

 


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *