• |
ide | kryesore

Selena Gomez reagon ndaj nominimit në Golden Globes 2023

Paparazzi, Slider
Selena Gomez

Selena Gomez ka reaguar së fundmi ndaj nominimit në Golden Globes 2023. Ajo ndau një video të vetes duke diskutuar për aspiratat e saj në karrierë në TikTok.


klipin e rishfaqur 2011 KTLA Morning Show, Gomez  u pyet nëse do të dëshironte të fitonte një Grammy në të ardhmen. Megjithatë, ajo këmbënguli se ishte e përqendruar në marrjen e një çmimi të bazuar në aktrim. “Unë mendoj se do të ishte një nder. Por unë jam më shumë një vajzë e Golden Globe apo Oscar”, shpjegoi ajo në klip.  “Ëndrrat bëhen realitet! Njerëz jam nominuar për një GLOB të Artë”, shkroi ajo në mbishkrimin e videos.Selena është nominuar për interpretimin më të mirë nga një aktore në një seri televizive për rolin e Mabel Mora në Only Murders in the Building. Gjithashtu në kategori u nominuan; Quinta Brunson, Kaley Cuoco, Jenna Ortega dhe Jean Smart. Only Murders in the Building është i nominuar për serialin më të mirë televiziv, ndërsa aktorët Steve Martin dhe Martin Short janë të dy për performancën më të mirë nga një aktor në një seri televizive, komedi ose muzikal.

Edhe pse mund të mos ketë qenë prioriteti i saj kryesor, Gomez u nominua për Grammy këtë vit. Albumi i saj, Revelación ishte në garë për albumin më të mirë latin pop./Lapsi.alLini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *